O blogu i o mnie

Witam na moim blogu wszystkich miłośników tarota i ezoteryki!

Blog powstał w 2014, początkowo miał był poświęcony wyłącznie tarotowi, jednak wraz z moim własnym osobistym rozwojem, czułam jak wszystkie te sfery się przenikają (duchowość-tarot-medytacja) i że chcę to opisywać.
Zrozumiałam jak ważny jest stan umysłu i to, co w sobie nosimy, jak wpływa to na naszą pracę z kartami, które dla mnie są czymś więcej niż obrazkami na papierze. Dlatego sporo tekstów dotyczy tematyki rozwojowej - nie wyobrażam sobie pracy z kartami bez tego, to integralna całość.
Tak zwany rozwój (oczywiście to umowne pojęcie, bo tak naprawdę nie ma żadnego rozwoju, tylko odkrycie kim my naprawdę cały czas jesteśmy), to bardzo ważna część mojego życia. Ale co będę pisać, że medytuję od kołyski, to jeszcze pomyślicie, że jestem jakimś Buddhą! Liczenie lat spędzonych w sali medytacyjnej niczemu nie służy i nie ma żadnego znaczenia. Liczy się to, czy masz otwarte serce i potrafisz być dobrym człowiekiem. Bycie dobrym zaczyna się od bycia takim, dla samego siebie. No i tak to jest jak się ma sporo planet w Strzelcu - człowiek zaraz leci jakimś górnolotnym zdaniem ;)

Znajdziesz tu teksty dotyczące tarota, duchowości, medytacji, mindfulness, jogi, slow life, slow food, magii, psychologii, zarządzania emocjami, ziół, ezoteryki i jej historii. Czyli na te wszystkie tematy, które interesują mnie na co dzień i wiążą się z moją własną duchową praktyką.

Jestem osobą na ścieżce, malutkim muminkiem, który trenuje umysł i nie przestaje próbować stawać się co dzień lepszą wersją samej siebie. 


Tarotem zajmuję się od dawna, pierwszy kontakt z kartami miałam już jako dzieciak. Potem była długa przerwa, podczas której siedziałam mocno w buddyzmie i interesowała mnie jedynie nirwana. Na szczęście wróciłam do rzeczywistości i zajęłam się różnymi technikami pozwalającymi lepiej i skuteczniej zarządzać naszym życiem. Uczyłam się tarota u Jana Witolda Suligi oraz Krzysztofa Azarewicza, ale tak naprawdę cały czas miałam wrażenie, że ja sobie tylko i wyłącznie przypominam tarota, bo to już gdzieś głęboko we mnie było.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Badań nad Zachodnim Ezoteryzmem, oraz Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Tutaj lista artykułów, które napisałam w ciągu ostatnich kilku lat: lista artykułów

Moją wielką miłością jest astrologia, o której piszę tu: SIDDHADESA


Zajmuję się Vedic Artem, a od roku 2014 jestem rekomendowanym nauczycielem tej świetnej duchowej techniki terapeutycznej (Vedic Art klik). 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger