wtorek, 15 września 2015

Crowley, Dziesiątka Dysków i najbliższy tydzień: jak spożytkować energię


Moi Mili, zgodnie z systemem A. Crowleya okresowi w jakim się właśnie znajdujemy (12-22.09.2015) patronuje jedna z najlepszych kart – Dziesięć Dysków. Od 12 do 22 września jesteśmy zanurzeni w jej energii, co wiąże się z tym, że Słońce jest w Pannie, bo właśnie ten znak przyporządkowany jest karcie. Oczywiście Crowley nie byłby sobą, gdyby nie skomplikował bardziej swojego systemu. I to nie Słońce w Pannie, ale Merkury jest planetą, która ma tutaj kluczowe znaczenie. Na dzień dzisiejszy Merkury jest w Wadze i przez cały okres „panowania” tej karty tam pozostanie. Ale przyporządkowanie jest, jakie jest. Grunt, żeby je zrozumieć. Jako stary władca Panny Merkury czuje się w niej świetnie. Dziesiątka Dysków to karta na której widnieje 9 symboli Merkurego i jeden symbol Słońca – ma on przypominać, że bogactwo należy wprowadzić w ruch, warto przeznaczać je na cele dobroczynne, że samo posiadanie wymaga inteligentnego działania. 

Czy możemy cokolwiek z tej karty odnieść do czekającego nas tygodnia? Może to czas podsumowań, zamykania projektów, albo po prostu dobry moment na to by nie odkładać już dłużej spraw niedokończonych. Energia tej dziesiątki sprzyja rozwijaniu się, zwłaszcza tych talentów, z których możemy mieć praktyczne, finansowe korzyści. Przypomina, że sprawy doczesne są ważne, a nie tylko medytacja i oczyszczanie czakramów dźwiękiem gongów i wdychanie kadzidła. Mówi, by przyjrzeć się teraz sprawom bytowym, przyziemnym, szczególnie zdrowiu – może warto pomyśleć o jakimś lepszym sposobie odżywania, sporcie, czy o tym, jak można wzmocnić i oczyścić ciało. Ta karta sprzyja uczeniu się, zwłaszcza jeśli chodzi o języki – dobry moment na to. Zwłaszcza takie, które mogą nam przynieść praktyczne korzyści. Jeśli chcecie inwestować w kursy, certyfikaty, studia – to tak, to dobry moment. No i jako że to Dziesiątka Dysków, to oczywiście sprawy domu i poczucia bezpieczeństwa są istotne. Ta karta, gdy pojawi się w rozkładzie, mówi o złotej ręce i inteligencji do transakcjach finansowych, bogactwie, realizacji planów zawodowych, szczęściu. Można pewnie powiedzieć, że okres, który według A. Crowleya jest objęty jej patronatem, to czas, który właściwie wykorzystany, będzie sprzyjający dla działań związanych z tymi sferami. Chociaż dobrze mieć na uwadze, że Merkury 17.09.2015 wchodzi w retrogradację, a dzień później Saturn zmienia znak ze Skorpiona na Strzelca. Dla rozwoju, nauki, inwestowania w siebie dobrze, ale lepiej nie inwestować w elektroniczne sprzęty. 
Kolejną kartą jest Dwójka Mieczy – od 23.09 do 02.10. Towarzyszyć jej będzie zaćmienie i parę innych równie ciekawych atrakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger