O mnie

Nazywam się Natalia Stala, jestem astrolożką wedyjską związaną z tradycyjną szkołą dżjotiszy. Od wielu lat zgłębiam i testuję techniki, które są używane w Indiach od stuleci. Moje podejście do astrologii to używanie starożytnej wiedzy tak, by pomagała współczesnemu człowiekowi.Pracę doktorską obroniłam 11 grudnia 2019 r., uzyskując stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Temat mojej dysertacji to "Joga w zachodnim ezoteryzmie. Droga do syntezy".

Jestem autorką ponad trzydziestu artykułów z zakresu filozofii Wschodu, wzięłam udział w ponad dwudziestu konferencjach naukowych. 23-24. 09.2017 podczas Weekendu z astrologią odbył się mój wykład: „Profekcje – nowe spojrzenie na dawną technikę predykcyjną” w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Jestem autorka licznych artykułów dla Czwartego Wymiaru, publikowałam również w Nieznanym Świecie, Astrologii Profesjonalnej. Pełna lista publikacji tutaj: publikacje. 

Moja książka "Światło Eremity, czyli przewodnik po świecie tarota" ukazała się pod koniec maja 2018.

Brałam również udział w przygotowaniach/redakcji książki Johna Frawleya, "Interpretacja gwiazd stałych", wydanej przez PTA w 2018.

W okresie 2021-2022 prowadziłam zajęcia z astrologii wedyjskiej na GWSH w Katowicach.

W zarządzie Polskiego Towarzystwa Astrologicznego pełnię funkcję sekretarza Sądu Koleżeńskiego. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Badań nad Zachodnim Ezoteryzmem. Jak pracuję?

Najważniejsze dla mnie jest zlokalizowanie problemu i znalezienie sposobu, na poradzenie sobie z nim. Proponuję również remedia — to nie tylko orientalne mantry, czasem wystarczy zmiana diety, stylu życia, nawyków, czy mentalnego nastawienia.

Tematyka odżywiania jako remedium jest mi szczególnie bliska, dlatego nieustannie pogłębiam swoją wiedzę z dziedziny jaką jest ajurweda (indyjska medycyna). Fascynuję mnie astrologia medyczna. 

Przede wszystkim jednak traktuję horoskop jako mapę karmy, a nie wyrok.

Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę z dziedzin poza — astrologicznych, takich jak psychologia, medytacja, "praca z umysłem". Szczególnie interesuje mnie problematyka zaburzeń mentalnych, takich jak depresja, zaburzenia lękowe, ataki paniki, oraz zagadnienie radzenia sobie ze stresem. Pomaga mi to spojrzeć na horoskopy holistycznie i je lepiej rozumieć.Tradycja


Mam szczęście uczyć się od wspaniałych nauczycieli, którzy oprócz dzielenia się technikami odczytu, tłumaczą jakich remediów używać, by spacyfikować problematyczne układy planetarne.

Zaczęłam od astrologii zachodniej, której uczyłam się u następujących autorytetów: Jarosław Gronert, dr Piotr Piotrowski, John Frawley, Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska, Wojciech Jóźwiak.

Intensywną naukę astrologii wedyjskiej rozpoczęłam od poznania Rafała Gendarza i uczestniczenia w jego warsztatach oraz lekcjach indywidualnych.

Od tego czasu jestem związana z tradycyjną szkołą astrologii wedyjskiej Śri Jagannath Center. Została ona założona przez Sanjaya Ratha, pochodzącego z tradycyjnej, astrologicznej rodziny. Najwięcej nauk otrzymałam (i wciąż otrzymuję) od Pt. Sanjaya Ratha, Vistiego Larsena, Branki Larsen, Željko Krgovića, bardzo dużo przekazał mi Rafał Gendarz. 

Tutaj szczegółowo o tradycji astrologicznej, z której się wywodzę: paramparaLista ukończonych przeze mnie kursów astrologicznych (i nie tylko):


2011 - 2013 kurs sanskrytu u dr. M. Zięby i prof. K. Sajdka.

2012 - 2014 kurs Vedic Art (3 poziomy, od podstawowego do nauczycielskiego), malarstwa intuicyjnego.

2014 – kurs tarota u J. W. Suligi.

2014 – kurs „Wprowadzenie do tarota Thotha” K. Azarewicza.

2015 – warsztat J. Babickiego na temat ziół.

2015 - 2017 - szkoła astrologii PTA, gdzie uczyłam się u Jarosława Gronerta, dr. Piotra Piotrowskiego.
2015 - 2016 -  kurs astrologii harmonicznej w Astroakademii Wojciecha Jóźwiaka.
2016 - kurs astrologii elekcyjnej u Izabeli Podlaskiej-Konkel w Warszawskiej Szkole Astrologii.
2017 - kurs astrologii horarnej u Izabeli Podlaskiej-Konkel 
w Warszawskiej Szkole Astrologii.

2016 - 2017 - prywatne regularne cotygodniowe korepetycje u Jarosława Gronerta.
2017 - warsztat Johna Frawleya na temat gwiazd stałych, rozpoczęłam studiowanie wykładów tego nauczyciela dotyczących tradycyjnej astrologii natalnej oraz horarnej.
2017 -  kurs Chrisa Brennana na temat profekcji.

2017 - warsztat Ewy Braszko na temat zaćmień.

2017 - 2018 - szkoliłam się  u Rafała Gendarza na warsztacie o pańćańdze, a także na prywatnych korepetycjach od grudnia 2017 do lipca 2018.
2017 - warsztat Benjamina Dykesa na temat dyrekcji przez termy, dwadasams, progresji,  almutenu, punktów arabskich, związków i relacji, astrologii mundalnej, interpretacji solariusza.

2018 - rozpoczęłam studiowanie tradycyjnej astrologii wedyjskiej u Vistiego Larsena w Rama Academy, gdzie ukończyłam kursy: 

 • Twelve Sun signs bundle;

 •  Āditya — The Sun-God Bundle; 

 • Janma/Birth Nakshatra; 

 • Rare Jyotish Tools Bundle; 

 • Learning Lagna; 

 • Health and Illness bundle; 

 • Tithi Workshop, the Lunar-day, the Tithi and its profound effect on relationships; 

 • Tithi and Relationships Workshop: Leeds Theosophical Society; 

 • Atma sambandha Workshop: Leeds Theosophical Society; 

 • Jyotish Prashna; 

 • On Kuja Sthambhana;

 • Rajbhanga Yoga i innych. 

 • Brałam udział w wielu innych warsztatach i wykładach Vistiego Larsena.


11 grudnia 2019 r. -  Obroniłam pracę doktorską, uzyskując stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii. 

15 stycznia 2021 – rozpoczęłam pogłębianie mojej wiedzy o tradycyjnej astrologii wedyjskiej dołączając do Paraśara Jyotisha Course. Jestem w trakcie tego kursu 5-letniego kursu. Pobierałam i pobieram lekcje od Sanjaya Ratha, a dodatkowi nauczyciele to Branka Larsen i Željko Krgović.

2021 Śarīra: The Astrological Body I – byłam uczestniczką dwudniowej konferencji na temat astrologii medycznej (ajurdżjotisza).

2021 warsztat Dhana Karaka (dot. pieniędzy) z Pt. Sanjayem Rathem.

2022 - warsztat na temat astrologii mundalnej  Mundane Chart of Nations z Pt. S. Rathem i Raja Praśna z Vistim Larsenem (ok. 4 godz.)

2022 Śarīra: The Astrological Body II held in Bhubaneswar — byłam uczestniczką dwudniowej konferencji na temat astrologii medycznej (ajurdżjotisza).

      warsztat Matching the couples seminar  (astrologia partnerska) z Pt. Sanjayem Rathem.

2023  Praśna (astrologia horarna) warsztat  z Pt. Sanjayem Rathem.
Bardziej prywatnie

Ezoteryką zainteresowałam się mniej więcej, gdy miałam 13 lat. Między innymi czytałam wtedy czasopismo, które opisywało różne techniki dywinacyjne: tarota, astrologię runy. Fascynowało mnie to i odczuwałam silną potrzebę, by te tematy zgłębiać. Od tego czasu (z przerwami) zajmuję się ezoteryką. Od wielu lat interesuje się różnymi technikami medytacyjnymi. I oczywiście nie jest to tylko sucha teoria, ponieważ zawsze wiedzę/teorię łączę z praktyką. Od 2009 praktykuję formalnie buddyzm, gdyż wtedy to przyjęłam schronienie w Trzech Klejnotach. Jest to bardzo istotny element mojego życia. Gdy długo nie odpowiadam na maile, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przebywam na odosobnieniu medytacyjnym.

W wolnych chwilach lubię zbierać zioła, spacerować po lesie lub górach.

Mieszkam w Warszawie. 

Wg astrologii indyjskiej mam ascendent w Skorpionie, Jowisza w Wodniku na Arudha Lagnie aspektowanego przez Ketu (dżjotisza). Jeśli jesteście ciekawi, co to oznacza, zapraszam na korepetycje, których udzielam :) lekcje astrologiiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger