wtorek, 7 czerwca 2016

Marzenia ściętej głowy czyli 7 Kielichów

Siódemka Kielichów to karta, która mówi o świecie wyobraźni, marzeń, snów, iluzji i projekcji. Co za tym idzie przedstawia różne narkotyczne wizje, alkoholowe stany, te momenty, gdy percepcja jest na pograniczu trzeźwości umysłu i odlotu.
Gdy się pojawia w rozkładzie, powinniśmy zachować czujność, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że nie widzimy jasno i wyraźnie sytuacji. Że coś jest całkiem inne, niż się jawi. Większą rolę odgrywa wyobraźnia i nasze projekcje, niż stan faktyczny. Pokaże odmienne stany świadomości, łudzenie się, budowanie zamków na piasku. Jeśli miłość, to krótka. Jeśli plan, to nierealny. Niezdecydowanie utrudniające realizację planu. Snucie fantazyjnych wizji – w przypadku artystów jest to bardzo dobra karta. Te sny i wizje mogą okazać się realne, tylko gdy sąsiednie karty dadzą nam na to nadzieję! Sytuacja nie jest wcale beznadziejna!

Tarot marsylski: w tej talii obrazuje ona indywidualizm, postawienie na realizację swoich potrzeb i celów. To wybór by się realizować i spełniać swoje marzenia. Sytuacja sprzyja i dojrzała do tego, by ruszyć ku temu, o czym marzymy. 7 to liczba aktywna, zachęcająca do tego, by ruszyć ku nowym celom i mieć odwagę po nie sięgać. Ale też mówi o integrowaniu się z grupą. Byciu z innymi, ale nie zapominaniu o swojej indywidualności, bo istnieje groźba izolacji i poczucia wyobcowania.

RWS: przypatrzmy się dobrze tej karcie, bo ona jest dosyć nieoczywista. Mężczyzna stoi tyłem i wygląda jak cień. Przed nim na chmurce unosi się siedem kielichów wypełnionych różnymi artefaktami. Mamy małego smoka, wieniec laurowy, klejnoty, zamek, węża, tajemniczą, zakrytą postać oraz przezroczystą głowę. Czy mężczyzna jedynie obserwuje, czy może tworzy owe przedmioty? Według A. Waite karta ta wyraża siedmiostopniowy alchemiczny proces, którego zwieńczeniem jest stan doskonałości. Jeśli pokaże osiągnięcia, to niestałe i niestabilne. Przede wszystkim to wyobraźnia, kontemplacja, bajki, często to mistyczne wizje i doświadczenia. Nauką jej jest nietrwałość, bo nie zapowiada trwałych osiągnięć. To może być budowanie zamków na piasku, platoniczna miłość, ucieczka w świat wizji, ucieczka od rzeczywistości, nierealne nadzieje. To ktoś niezdecydowany. Jest tutaj zastanawianie się – czy sięgnąć po laury zwycięstwa, czy po bogactwa, a może ruszyć ku przygodzie dostarczającej adrenaliny? Jednak na myśleniu się kończy – chyba, że mamy pozycję odwróconą. Wtedy jest to wybór i świadome działanie.


Thot: Crowley nazwał tę kartę "Rozpasanie". Również ta idea ucieczki od rzeczywistości się tu pojawia, ale w nieco innej formie. Narkotycznej, alkoholowej... W formie uzależnienia, które niszczy, majaków, delirium tremens, porannych wymiotów. Z kielichów wylewa się zgniła woda, atmosfera jest dusząca, ciężka. Nie jest miło, ani fajnie. Jak to napisał Milo DuQuette: „Wenus przebywająca w Skorpionie jest tak szczęśliwa, że aż dostała mdłości.” Ta karta wyraża zwycięstwo przechodzące koło nosa ze względu na lenistwo, ale też pijaństwo, gniew, próżność, żądzę, spółkowanie, rozpustę, egoizm, kłamstwo. Mdłości spowodowane przesadzeniem z czymś. Sama Wenus w Skorpionie jest zazdrośnicą. Kocha luksus i rozkosz. Bardzo ceni zmysłowe przyjemności. Ale może być trudną partnerką – mściwą, zaborczą, wojowniczą. Zachłanną na przyjemność seksualną. Ma w sobie magnetyzm i urok. Lubi otaczać się aurą tajemniczości. To też obsesyjne emocje, namiętne uczucia, bardzo silna potrzeba bliskości. Jeśli związek, to bardzo silny. Ale i skrytość, tajemniczość.


Ogólnie: ważne jest rozróżnienie pomiędzy fantazją a rzeczywistością. Karta nam przypomina, byśmy nie bujali w obłokach, tylko ocenili trzeźwo sytuację i potrafili zdecydować, co jest realne, a co jest mrzonką. Może pokazać, że możliwości jest bardzo dużo i na tym polega problem! Co wybrać, skoro mamy przed oczami tyle opcji?
Siódemka to liczba wyzwań, testów, działania, aktywności – pokazuje, że powinniśmy aktywnie odrzucić idealizowanie, bo istnieje groźba, że nie oceniamy sytuacji trzeźwym okiem. Nasza percepcja jest zaburzona. Snucie zbyt wielu planów może pochłonąć dużo energii – dobrze jest wybrać konkretną strategię działania, bo przy tej karcie istnieje ryzyko, że coś przegapimy. Pochłonie nas świat fantazji. To przecież oderwanie od rzeczywistości. Próbowanie różnych rzeczy, ale nie ma umiejętności zakończenia. Może pokazać bardzo utalentowaną osobę, która nie potrafi się skupić na jednym i dojść do mistrzostwa. Oderwanie od rzeczywistości. Platoniczna miłość.
W pytaniach o zdrowie pokaże hipochondrie.
W pytaniach o pracę przestrzega, że transakcja może nie dojść do skutku. Ktoś może nas zwodzić.
Odwrócenie: pragnienie, chęć by coś wybrać, zdziałać, projekt, realizacja; głowa w chmurach, ukryty skarb. W tej pozycji pokaże logiczne, realistyczne myślenie, ustalanie priorytetów, mocne stąpanie po ziemi.
Rada: odkryj jakie jest twoje marzenie, cel, czego tak naprawdę chcesz i idź po to. Odkryj kim jesteś i porzuć złudne wyobrażenia na swój temat. Przestań idealizować i stań mocno na ziemi. Nie rozmieniaj się na drobne. Może musisz powrócić do 6 Kielichów, by odkryć czego potrzebujesz i co sprawia, że czujesz się spełniony.
 *Już raz pisałam o 7 Kielichów, a ten post to po prostu takie rozszerzenie i uzupełnienie --> stary post

Jeśli ten post Cię zainteresował, okazał się przydatny, to zapraszam do postawienia mi wirtualnej kawy: postaw mi kawę

1 komentarz:

  1. Magia miłosna to pojęcie związane z wierzeniami i praktykami okultystycznymi, które mają na celu wpływanie na uczucia i relacje miłosne między ludźmi. Jest to forma magii, która ma za zadanie przyciągnąć czy utrzymać miłość, wywołać pożądanie lub osiągnąć pozytywne zmiany w relacjach miłosnych. Praktykujący magię miłosną wierzą, że za pomocą różnych rytuałów, zaklęć, amuletów, lub innych przedmiotów można wpłynąć na emocje i zachowanie drugiej osoby.

    Jednak magia miłosna nie jest naukowo udowodnionym zjawiskiem i często jest traktowana jako forma pseudonauki lub zabobonu. W niektórych przypadkach praktyki związane z magią miłosną mogą być szkodliwe lub nieetyczne, szczególnie jeśli prowadzą do manipulacji lub szkody dla innych ludzi. Polecam https://astromagia.info

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger