czwartek, 10 września 2015

Między zaćmieniem a apokalipsą

28.09.2015 czeka nas całkowite zaćmienie Księżyca zamykające cykl czterech zaćmień (15 kwietnia 2014, drugie 8 października 2014, trzecie 4 kwietnia 2015). Nie dałabym się ponieść panice, że to zwiastun apokalipsy ;) Ale na pewno nietypowy i ważny moment. Z punktu widzenia astronomii nasz satelita będzie się wydawał większy o 14% i jaśniejszy nawet o 30% niż zazwyczaj. A to wszystko dlatego, że w ramach swojej wędrówki zbliży się do Błękitnej Planety (tzw. Superksiężyc). Ale to nie wszystko. Dodatkowo czeka nas wspomniane już zaćmienie – stąd określenie „krwawy Księżyc”. A co na to astrologia? Zaćmienie jest momentem szczególnej pełni Księżyca – jest to najbardziej ścisła pełnia jaka może być, bo Słońce i Księżyc stoją dokładnie naprzeciw siebie w równej linii. Otóż będzie to pełnia w Baranie, a zatem czas intensywny, energiczny, trochę nerwowy, napięty. Zaćmienie Słońca przynosi coś nowego, natomiast Księżyca to moment domknięcia. Cykl się zamyka – dodatkowo jest to akcentowane tym, że tetrada zaćmień dobiega końca i następne dopiero za parę lat. Toteż może być to zwiastun apogeum jakieś sytuacji, emocjonalnego przełamania się i wyrażenia siebie, zakończenia relacji, która nam nie służy, pozbycia się tego, co nas męczy, wysysa energię, niepokoi. Dobry moment na asertywne wyrażanie swoich potrzeb i dbanie o swoją przestrzeń, o siebie, swoje sprawy. 

Najlepiej w okresie zaćmienia (tydzień przed i tydzień po) nie załatwiać ważnych spraw, nie łączyć z tą datą istotnych spotkań, nie planować biznesowych rozmów. Zalecana jest ostrożność i przezorność – bo pod lunarnym wpływem pełni w Baranie możemy być nerwowi i impulsywni, co jest prostą drogą do spięć, kłótni, waśni, nieporozumień. Prawidłowe wykorzystanie tej energii, to właśnie asertywność, umiejętność wyrażania siebie w sposób konstruktywny, nie tłumienie gniewu, a także pod wpływem baranowej siły zamknięcie tego, co ogranicza, niszczy. Idealny moment na konfrontacje z czymś, czego unikaliśmy.
Merkury w retro dodatkowo podkreśla, że w sprawach komunikacji należy zachować ostrożność by nie popaść czasem w jakiś konflikt. Dlatego rozmowy, negocjacje, zawieranie umów – to wszystko po zaćmieniu.
Księżyc w kulminacyjnym momencie pełni będzie dokładnie w 4*40 Barana. Sprawdźcie sobie co tam macie. U mnie akurat to centralnie IC.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger