środa, 2 grudnia 2015

Krótkie rozkłady pomocne przy podejmowaniu decyzji

Ostatnio był bardzo duży rozkład, to teraz dla równowagi coś krótszego. Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka Jamesa Ricklefa „Tarot – Get The Whole Story. Use, Create And Interpret Tarot Spreads”, w której jak tytuł wskazuje, jest sporo różnych rozkładów. Bardzo lubię rozkłady pomagające podjąć decyzję, dlatego wybrałam dwa proste i krótkie. Pierwszy to rozkład nazwany mało finezyjnie „Decyzja” i robimy go, gdy nie wiemy co robić. Wyciągamy 3 karty:
1. Pierwsza powie o korzyściach, zaletach, tym, co będzie pozytywne i sprzyjające, gdy tak postąpimy. O tym, co przemawia za działaniem.
2. Pomocnicza karta, z której uzyskamy dodatkowe informacje. Decydujący czynnik.
3. To, co przemawia przeciwko tej opcji, jakie poniesiemy straty, minusy.

Ricklef opisuje korzystanie z tego rozkładu aż na 9 stronach! Chętnym polecam zajrzeć do książki, bo na konkretnych przykładach wyjaśnia jak interpretować poszczególne pozycje.

Drugi rozkład to "In i Jang". Jeszcze krótszy, bo wyciągamy tylko dwie karty. Jedna symbolizuje zasadę żeńską – in, druga męską – jang. Jest pomocny przy decyzji, tak samo jak poprzedni. Ricklef proponuje by przy tym rozkładzie zadać sobie następujące pytania w odniesieniu do pierwszej i drugiej karty:
1.  czego powinienem się pozbyć w odniesieniu do tej sytuacji? Jakie zachowanie zmienić? Jakie działania podjąć? Co robić?
2. Co pozostawić bez zmian? Co zatrzymać? Jakie zrozumienie i nauka płyną z tej sytuacji? Co mi to daje? Czego nie robić?
Innym sposobem analizowania tego rozkładu jest odniesienie do takich pytań:
1. Czego się nie spodziewam? Co może mnie zaskoczyć?
2. Czego oczekuję?

1 komentarz:

  1. Magia miłosna to pojęcie, które odnosi się do różnych praktyk, rytuałów i przekonań związanych z wpływaniem na uczucia miłosne innych ludzi. Jest to często związane z mistycyzmem, ezoteryką i okultyzmem. Magia miłosna może mieć wiele form i przejawów, ale jej głównym celem jest zazwyczaj przyciągnięcie lub wzmocnienie miłości lub pożądania między dwiema osobami.

    Praktyki magii miłosnej mogą obejmować używanie zaklęć, amuletów, talizmanów, ziół, świec, run, symboli czy różnego rodzaju rytuałów. Osoby wierzące w magię miłosną wierzą, że poprzez te działania można wpłynąć na uczucia innych, przyciągając ich uwagę, wzmacniając miłość lub nawet wywołując pożądanie. Polecam https://astromagia.info

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger