sobota, 12 listopada 2016

Dwójka Denarów – raz na wozie, raz pod wozem


Ta dwójka mówi o niezdecydowaniu. Możliwe, że dostaliśmy za dużo i nie wiemy co teraz z tym zrobić, jak to wykorzystać. Denary, które otrzymaliśmy wprawiają nas w konsternację – jak żyć? Co robić? Żonglujemy opcjami i rozważamy, którą wybrać. To karta handlu, rynku, zmian cen, obrotu towarem. Fluktuacja. Manewrowanie między domem, pracą, obowiązkami. Próba pogodzenia i wyważenia czasu spędzanego na związek i na biznes, pracę i zabawę. To karta ambiwalencji, może przynieść zysk, po którym nastąpi strata. Zmienność i niestabilność. Raz na wozie, raz pod wozem. Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Pozytywne efekty pracy. Jeśli się było leniwym, to nie będzie sukcesu. Ile włożyłeś, tyle wyciągniesz. Ta karta mówi: pracuj, działaj i opisuje osoby pracowite, choć niekiedy nierzetelne. Ale to też niestabilność, niepewność - zależy od kart i sytuacji klienta. To też osoba, która odniesie korzyści jeśli będzie umiejętnie dostosowywać się do warunków i korzystać z szans jakie się nadarzają. W związkach wskazuje na niestabilnego, chwiejnego partnera. Pomyślna podróż. To może być zwiastun zysku, ale i straty. Dwie strony monety; osoba do tańca i do różańca.


Tarot marsylski: przesłaniem jest dualność. Dwie konkretne i namacalne opcje. Porozumiewanie się/współpraca z kimś, ale jednocześnie zachowanie dystansu. Wyboista droga, pełna zakrętów – nie jest to kierunek prosto do celu. Otwartość na opcje. Potrzeba uznania. Sfinalizowanie kontaktu, umowy, która czeka na to. Coś jest w trakcie rozwijania się – budowa domu, rozwój związku, opracowywanie planu i strategii finansowej. Lenistwo. Trudność w sprawieniu by związać koniec z końcem, brak środków finansowych. Częsty na tej karcie podpis twórcy może oznaczać pismo, dziennikarza, publicystę, notkę, maile, manuskrypty.

RWS: na tej karcie widzimy młodego mężczyznę w dziwnej czapce, który przestępuje z nogi na nogę trzymając w rękach denary opasane symbolem nieskończoności. Taniec mężczyzny może symbolizować radość, beztroskę. To symbol wiadomości, wymiany listów, komunikacji. Pora rozważyć co będzie najlepsze, najwartościowsze, w co się zaangażować. w pełni wykorzystaj sytuację, weź na szalę wagi swoje możliwości i zobacz, które są lepsze. Ta karta podkreśla, że istotne jest nawiązywanie kontaktów i socjalizowanie się – inni ludzie są nam potrzebni by osiągnąć sukces, cele, komfort. W tle widać dwa statki płynące na falach – to również obrazuje zmienność, chwiejność. Ale i podróż. 

Thot: wąż tworzący symbol nieskończoności oraz dwa symbole taiji. In i jang pokazują, że zysk i strata to tylko etapy, które należy traktować z takim samym nastawieniem. Przedstawiają cztery elementy będące w nieustannym ruchu. Zmienność jest podstawą rzeczywistości – nie ma więc sensu się przejmować, ani nadmiernie przywiązywać. Astrologicznym odpowiednikiem jest Jowisz w Koziorożcu. Pokazuje on osobę sprzeczną, dążącą do niezależności, ale i pełnego bezpieczeństwa nawet za ceną utraty wolności. Gotowy do walki, ale może się nagle wycofać, gdy okaże się, że niebezpieczeństwa są zbyt duże. Osoba solidna, wytrwała, odpowiedzialna, zdecydowana ale nerwowa, ukrywająca uczucia. Trwałe osiągnięcia. Praktyczne wykształcenie. Ostrożność, powściągliwość, nie lubi ryzyka, przejmuje się opinią innych.
W odwróceniu: biurokracja, papierkowa robota, stosy dokumentów i maili, na które trzeba odpowiedzieć. Brak płynności finansowej. Duży, jednorazowy wydatek. Biznes, który przynosi straty. Ocenianie sprzecznych informacji i danych. Awaria sprzętu elektronicznego. Inni zmuszają do zmiany perspektywy. Praca w reklamie, promowanie czegoś. Wymiana listów, dosłowny sens, ręczne pismo; kłopoty bardziej wyobrażone niż realne. Wymuszona wesołość, trudności, nerwowość, powikłanie, pomieszanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger