piątek, 2 grudnia 2016

As Denarów – przyjmij ten dar

Okrągły symbol dostatku, bogactwa i daru od losu. Ma powinowactwo z Kołem Fortuny – mówi o jakichś niespodziankach, prezentach, czymś, czego się nie spodziewamy. To zdrowe ciało, pomyślność finansowa. Przypływ gotówki. Ta karta pokazuje, że uda się zarobić, że los sprzyja w tych kwestiach. Jej przesłaniem jest: opatrzność czuwa, zatem działaj, inwestuj. As Denarów mówi o pięknych ludziach i przedmiotach. To krystalizacja planów, realizacja, materializacja. Zwiastun smykałki do interesów. Dążenie do stworzenia czegoś konkretnego, materialnego. Wygrana, spadek, darowizna, przychód. Dobre widoki na przyszłość. Zakładanie biznesu, początek finansowego przedsięwzięcia. Solidna baza dla rozwoju. Nastawienie praktyczne. Ciąża. Pierścionek zaręczynowy. Nowe okazje, awans, podwyżka. Przyjemność, satysfakcja, zdrowie.
Słowa klucze do tej karty to: finanse, ochrona, szansa.

Tarot marsylski: różne przejawy materialnej energii – pieniądze, ciało, dobra, zasoby, terytorium, własna przestrzeń, pozycja społeczna. Życie rodzinne, zdrowie, dom.
RWS: magiczna ręka wyłania się zza obłoku i niesie ogromny denar. Jest ułożona w łagodnym, dającym geście, niby mówiąc: przyjmij ten oto dar. Ta karta wskazuje, że ktoś spadnie na cztery łapy, sytuacja znajdzie pomyślne rozwiązanie. To doskonałe zadowolenie, ekstaza, szczęście. Widzimy ścieżkę wiodącą do roślinnej bramy, za nią wierzchołki górskie – pomyślny symbol rozwoju duchowego. Ogród to bezpieczeństwo, płodność, urodzaj i schronienie.

Thot: karta, na której Crowley umieścił swój podpis „To Mega Therion”. Crowley uważał, że wszystkie dawne podejścia do tarota są przestarzałe – nowy eon wymaga nowych znaczeń. I w tej karcie chciał dać temu pełny wyraz. Zieleń to kolor Horusa. W centrum widzimy połączenie Księżyca i Słońca, symbol fallusa, Tetragramaton i trzy szóstki – Crowley nie był oszczędny w symbole. Jest to symbol wirującej energii, która się manifestuje na wszystkie sposoby. I podkreślenie, że nic nie jest „martwe”, a cała planeta w jakimś sensie jest żywą i czującą istotą.

W odwróceniu: chciwość, niechęć do dzielenia się, do niesienia pomocy. Bieda, problemy materialne. Dziurawa kieszeń. Stracona inwestycja. Skupienie się jedynie na zarabianiu, nie dostrzeganie innych wartości. Brak przepływu gotówki, lęk przed utratą tego, co się posiada. Rutyna. Opóźnienia z zapłatą, trudności ze zdobyciem środków.
Podręcznik podręcznikiem, ale pamiętajcie, że nie trzeba tu wieloletniego studiowania by zrozumieć przekaz tej energii. To moneta, coś konkretnego, materialnego. Można ją zainwestować, coś za nią kupić, dostać ją od kogoś. Zasada numer 1: obserwuj kartę i to, jak ona rezonuje z innymi kartami w rozkładzie. Pytasz o radę i okrągła moneta skojarzy Ci się z ochronną tarczą, a ta z tym, że dostajesz radę by spakować do walizki krem z filtrem?  Albo może nadszedł czas, by ochronić siebie przed jakimiś toksycznymi osobami, które wysysają energię?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger