piątek, 13 lutego 2015

Karta dnia - tygodniowe podsumowanie

 Książę Kielichów i odwrócona Czwórka Różdżek - tego dnia przyszła do mnie klientka na tarota, która okazała się być bardzo wrażliwa i emocjonalna, więc dobrze mi pasowała do Księcia. Po tej długiej rozmowie miałam jakiś spadek energetyczny, byłam śpiąca, zmęczona - i tak zrealizowała się odwrócona Czwórka. Gdy klientka wyszła położyłam się na łóżku i próbowałam się zregenerować. Po chwili leżenia poczułam głód. Łudząc się, że słodycze dodadzą mi energii zjadłam jakieś ciasteczka. I poszłam dalej spać. Potem wstałam, poszłam na tai chi i udało mi się zrównoważyć poziom energii, chociaż byłam trzy razy powolniejsza niż zwykle, więc mój nauczyciel mógł pomyśleć, że w końcu pojęłam istotę tai chi i się mocno koncentruję ;)


Odwrócona Piątka Różdżek: pokazała mi tego dnia, że będę walczyć do końca. Zabrzmiało dramatycznie, a chodziło o to, że tego dnia mijał termin zgłaszania się na konferencję w Bydgoszczy. A ja zamiast pisać zgłoszenie robiłam milion innych rzeczy. Poniekąd, bo nie miałam weny, poniekąd bo miałam ciekawsze sprawy na głowie. I wieczorem, gdy zostało mi już tylko kilka godzin do końca tego terminu, gdy już myślałam, że nic nie wymyślę, napisałam abstrakt. Wysłałam myśląc: "A co tam, nie mam nic do stracenia". I na drugi dzień mail od organizatorów, że mnie przyjęli. Super. Ta Piątka pokazała mi wyzwanie i stawienie mu czoła. Piątka Różdżek jako karta dnia pokazuje nam, że pora chwycić byka za rogi. Nie można uciekać z podkulonym ogonem, nie przy tej karcie.
Królowa Dysków+Księżniczka Dysków- tego, dnia Księżniczka odnowiła kontakt z Królową, czyli z przyjaciółką z LO, Lindą. Ona pasuje bardzo dobrze do Królowej, bo ma własny biznes, jest zrealizowana zawodowo i uczuciowo. Jest praktyczna, twardo stąpa po ziemi. Dba bardzo o zdrowe odżywianie i o kondycje. Lubi ładnie wyglądać. Idealny przejaw Królowej. Innym wymiarem realizacji tych kart było to, że tego dnia uprawiałam dużo sportu - a Królowa Dysków dba o siebie. No i pracowitość i konsekwentne realizowanie projektów (Księżniczka). Dzień był intensywny pod względem pracy. Hasłem tego dnia była: cierpliwość, konsekwencja, wytrwałość w dążeniu do celu. Co doskonale pasuje do obu pań. Nad czym tak intensywnie pracuję, że nie mam na nic czasu: wybieram się w konferencyjne tournée po Polsce. W najbliższym czasie Bydgoszcz, Kraków, Opole. Hasłem przewodnim jest tantra i jej najróżniejsze przejawy. Księżniczka Dysków ambitnie realizuje swoje projekty.


Sprawiedliwość + Czwórka Dysków: Tego ranka stanęłam wobec konieczności podjęcia decyzji (i tak przejawiła się Sprawiedliwość): czy poświęcić dzień na wypełnianie obowiązków zawodowych, których się nazbierało bardzo dużo, czy może pojechać na cały dzień medytacji i intensywnie medytować wraz z grupą znajomych buddystów w ośrodku zen. Po Czwórce Dysków można by sądzić, że wybiorę rozwój kariery zawodowej. Jednak po długiej walce i szybkim rozkładzie tarota na decyzję, wybrałam zazen. I cały dzień spędziłam intensywnie medytując na poduszce, z przerwami na medytację chodzoną. Bardzo udany dzień. Przy okazji spotkałam się ze znajomymi z sanghi, z którymi trochę porozmawialiśmy. Po medytacji było trochę czasu do autobusu, więc Furyu (opat tej sanghi) zaprosił nas na tradycyjną, japońską herbatę. Porozmawialiśmy sobie, zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i się tak zasiedzieliśmy, że musieliśmy biec na autobus (następny był za jakieś 2 godziny). A Czwórka? Dostałam maila, że mój artykuł jest niemal gotowy (trochę kosmetycznych poprawek) do publikacji w piśmie Humaniora. Poczułam się dobrze.


As Różdżek+Moc: Bardzo dobry dzień spędzony z moim chłopakiem. Aha, bo nie pisałam Wam, że horoskop na luty sprawdził mi się już teraz i to bardzo dokładnie:) Jak widać po poniższych kartach. A ciekawe jak u Was się sprawdziło? On też jest Wodnikiem, więc wiem, że przynajmniej dwóm Wodnikom się wszystko zrealizowało.


 Król Mieczy + Czwórka Mieczy: Co oznacza Król Mieczy było dla mnie jasne już w połowie dnia. A pokazał mi on prof. M., kierownika studiów doktoranckich, z którym miałam spotkanie. Jest to niezwykle inteligentny człowiek zajmujący się filozofią analityczną. Ma krytyczny umysł. Ale i jest w nim dużo rezerwy i chłodu. Trudniej było mi określić jak zrealizowała się Czwórka Mieczy. Czułam się super, miałam kilka spotkań, dosyć aktywny dzień. I olśniło mnie - to webinar o ziołolecznictwie. W końcu ta karta mówi o zdrowiu, odzyskiwaniu sił, regeneracji. Wykład o ziołach dokładnie pasuje. Bardzo ciekawy i inspirujący.


Siódemka Mieczy: gdy wypadła mi ta karta jako karta dnia postanowiłam zachować ostrożność. W końcu to karta złodzieja. Jednak mimo złej sławy niesie ona w sobie również pozytywny aspekt związany z wiadomościami, z intelektem. 
Na karcie z talii Initiatory Golden Dawn mamy rycerza trzymającego miecz i wraz z kompanami przygotowującego się do szturmu. Za nimi zamek do zdobycia i najwyraźniej nie będą przebierać w środkach. Mogą być przebiegli i sprytni - mury są wysokie i bez planu może się nie udać osiągnąć celu. Może nawet uciec się do jakiejś manipulacji. Są bezczelni i chcą osiągnąć cel. Jednak nie mają pewności, że się uda. Miecze skierowane wierzchołkami do siebie oznaczają wyczerpujący stan napięcia. Nie wiadomo co będzie. Dużo wysiłku i efekt stojący pod znakiem zapytania. Jednak róża z krzyżem na zbroi starszego pana pokazuje, że jest nadzieja na sukces. Może się udać. I to nawet uczciwymi metodami. 
Ta karta może też mówić o wkładaniu w coś olbrzymiego wysiłku i rezygnacji, bo utraciło się już siły. Tuż przed metą odpada się z gry. 
Ale to też karta zbierania informacji i wymieniania się informacjami. I jako karta dnia mi się tak zrealizowała: byłam w bibliotece po kilka książek, uzupełniłam spis treści doktoratu, spotkałam się z promotorem, dokończyłam pisanie artykułu, wysłałam kilka ważnych maili.1 komentarz:

  1. Świetne karty! Bardzo fajny Blog. Pozdrawiam wszystkich i zapraszam również do siebie na http://twojeprzeznaczenie.com.pl/Przepowiednie-z-Tarota.html Należy też pamiętać że żadna wróżba nie jest wyrocznią tylko najbardziej możliwą drogą.

    Czasami pokaże nam kilka możliwości. Nie zawsze będzie się zgadzać czasowość wróżby.

    Nigdy dokładnie nie wiemy kiedy co nastąpi, gdyż czas we wszechświecie jest jest jednością.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger