wtorek, 21 lutego 2017

Dziewiątka Denarów – opływanie w bogactwa


Dziewiątka ta mówi o stanie dostatku i pełni. Zbieramy plony wcześniejszych działań. Czas dojrzał do tego, by korzystać z tego, co wypracowaliśmy. Dobrobyt, zysk, posiadanie – to słowa kluczowe. Miłowanie natury, harmonia z naturą. Różne formy dostatku: finansowa, cech charakteru, miłości, czasu. Spadek. Nagły przypływ gotówki. Piękne miejsce. Ambicja, motywacja, chęć rozwoju i postępu. Osoba skoncentrowana na rozwoju zawodowym. Pracowitość. Sukces. Luksus, przepych. Drogie i wartościowe przedmioty. Planowane duże wydatki.

Tarot marsylski pokazuje dziewięć monet: cztery na górze i dole, a jedna w środku. Można to odczytać jako znalezienie dla siebie niszy. To odwaga, wytrwałość, znoszenie trudności. Niekonwencjonalna idea. Narodziny. Zbliża się początek czegoś nowego. Pojawienie się dziecka. Nowa praca, polepszenie warunków finansowych, spadek, wyzdrowienie. Nowa jakość się wyłania i jest to dla nas korzystne. Nie należy się rozpraszać, rozmieniać na drobne, bo łatwo wszystko stracić.

W talii RWS widzimy kobietę stojącą w ogrodzie w otoczeniu monet. Jest ubrana w długą suknię, na głowie ma czapeczkę, a na jej lewej ręce siedzi drapieżny ptak, sokół – kobieta ma nałożoną rękawicę by jej nie zranił. Drapieżnik może sugerować rekina biznesu, który zrobi wszystko dla zysku. Osoby dążące do celu nie zważając na nic.
Kobieta odpoczywa w ogrodzie, relaksuje się, spaceruje, może jest na wakacjach. W sprawach zdrowia jest to bardzo dobry znak, jak i w pytaniach o sprawy materialne, biznesowe, finansowe. Na jej sukni widzimy roślinny ornament, który przypomina symbol Wenus – planety przyjemności, luksusu, miłości. Ślimak na pierwszym planie sunie do przodu – z jednej strony to symbol samodzielności, samowystarczalności, kogoś, kto sam osiąga wszystko i jest niezależny. Z drugiej – to pasożyt, który może poczynić szkody w ogrodzie. Należy zatem zachować czujność. Bo jakiś pasożyt może się czaić w pobliżu. Winogrona symbolizują urodzaj, upojenie, dobrą kompanię, dobroczynność, radość, triumf. To również symbol płodności, świętowania.
W talii Thota widzimy dziewięć monet otaczających trzy okręgi. Sefira Yesod mówi o wielkiej krystalizacji energii. Tutaj jest to energia materialna, której najdobitniejszą formą są pieniądze. Odpowiednikiem astrologicznym jest Wenus w Pannie – lekko nieśmiała, ostrożna, praktyczna, dbająca o swoje bezpieczeństwo materialne. Osoba z Wenus w Pannie może bardzo pragmatycznie podchodzi do związku i np. zdecydować się na małżeństwo z rozsądku. Jest bardzo krytyczna, pracowita i niezwykle schludna.
To może być ulokowanie uczuć w kimś, kto ma w sobie rezerwę, chłód, dystans. Zyski przez inwestycje z małżonkiem, wspólnikiem w biznesie. Romans z kimś o wątpliwej reputacji, skandal. Brak dyskrecji. W tej karcie mamy zadowolenie z tego, co osiągnęliśmy. Spoczęcie w stanie satysfakcji. Pora na przyjrzenie się swoim sukcesom. Ta karta mówi o szczęściu w pieniądzach, wsparciu, popularności.
W odwróceniu: działanie na pokaz, osoba, dla której liczy się tylko i wyłącznie zysk oraz własny interes. To mogą być brudne pieniądze, nieuczciwie zdobyte. Wszystko jest na sprzedaż. Związek oparty na seksie. Prostytucja. Bycie z kimś dla korzyści. Znudzenie, chęć znalezienia jakiejś nowej rozrywki i celu. Powstrzymywanie się od życia w luksusie. Ryzyko destabilizacji i utraty komfortu i spokoju. Zniszczenie własności. Ofiara oszustwa, lub zdobycie czegoś podstępem. Przy zakupie należy się ostrożnie przyjrzeć sytuacji, by nie dać się zrobić w bambuko. Ta karta zaleca ostrożność – spójrz na RWS jak ochrania się kobieta: rękawica, czapka, suknie zasłaniająca całe ciało. Ostrożność! Trudności w zrelaksowaniu się. Blokada przed bogactwem, podświadome przekonanie, że się nie zasługuje na nie. Brak czasu na wakacje, relaks, hobby. Za mało ruchu, ćwiczeń, gimnastyki. Zawiść, łajdactwo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger