poniedziałek, 27 lutego 2017

Dziesiątka Denarów

Dziesiątka Denarów, czyli spełnienie i realizacja. Jedna to jedna z najlepszych kart. Pokazuje pełną, szczęśliwą rodzinę, dobra materialne, posiadłość, zdrowie, więzy krwi, spadek. Przy tej karcie szczyt marzeń został osiągnięty. Cieszenie się pięknem natury. To coś, co jest trwałe. Im starsze, tym ma większą wartość. Tradycja, korzenie, drzewo genealogiczne, archiwa. Sprawy rodzinne, zysk, bogactwo. Testament, spadek, ubezpieczenie.

Tarot marsylski: obfitość pieniędzy i dóbr materialnych. Zajmowanie się sprawami finansowymi. Stabilność, sukces, realizacja.
RWS: obrazek pokazuje szczęśliwą rodzinę. Na pierwszym planie dojrzałe winogrona, obok starszego mężczyzny dwa psy. Na ścianie herb z zamkiem. W tle zabudowania, ogrodzenie i ogród – ochrona i bezpieczeństwo. To rodzina, korzenie. To, na co pracowaliśmy w Trójce i Ósemce Denarów zostaje zrealizowane.
Thot: „bogactwo” – nazwa mówi sama za siebie. Dziesięć monet ułożone jest w kształt drzewa życia – jest to jego najbardziej materialny i ziemski przejaw. Najniższa z monet jest dużo większa niż pozostałe – obrazuje ona daremność pogoni za zyskami (trumna nie ma kieszeni, a wartościowsze jest dążenie do summum bonum, czyli ku duchowej realizacji. Crowley mimo iż wykonywał rytuały magiczne by przyciągnąć pieniądze, miał piramidę wartości, w której wysoko była duchowość). Moment, gdy manifestacja osiąga pełnię i cykl może zacząć się od nowa.
Na prawie każdej z monet widnieje symbol Merkurego, tylko na tej będącej w miejscu Hod obecny jest symbol Słońca. Astrologicznym odpowiednikiem jest Merkury w Pannie, który wskazuje na analityczny umysł, to osoba aktywna, zręczna, pomysłowa. Ktoś, kto musi gruntownie zrozumieć daną sprawę. Umiejętność planowania. Nauka na pamięć. Zdolności oratorskie i talent do języków. Dobra dieta, dbanie o zdrowie i higienę. Osoba, która wszystko potrafi wykorzystać w praktyce. Wnikliwość, solidność.
W odwróceniu: zimny, pusty, niepełny dom. Brak więzów. Niepełna rodzina. Nie rozmawianie ze sobą. Problemy rodzinne. Odrzucenie przez bliskich. Niechęć do siedzenia samotnie w mieszkaniu – potrzeba przebywania wśród bliskich. Kradzież. Straty finansowe. Utrata pieniędzy przez hazard, czy kiepską inwestycję. Kłótnie o rodzinny majątek. Odwrócenie wartości. Traktowanie pieniędzy jako boga.Jeśli ten post Cię zainteresował, okazał się przydatny, to zapraszam do postawienia mi wirtualnej kawy: postaw mi kawę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger