poniedziałek, 6 marca 2017

Szóstka Denarów – równowaga w dawaniu i braniu

Po zmaganiach piątki osiągamy stan stabilności i zadowolenia, którego wyrazem są szóstki. To karta równowagi w dawaniu i braniu. Tutaj jest dostatek, bogactwo i to w nadmiarze – możemy spokojnie dzielić się z innymi. Szczodrość, hojność, życzliwość. Dotacja, grant, stypendium, fundacja charytatywna. Kredyt (pożyczka), który jest się w stanie spłacić. Umiejętność dawania. Przyjmowanie pieniędzy, daru, prezentu. Donacja. Podział majątku przy rozwodzie. Zwrócenie się o podwyżkę, premię. Znalezienie sponsora i inwestora. Wymiana przysług. Balans i równowaga w sferze finansów, czasu, zasobów. Ostrzeżenie, by pamiętać o odpowiednim dawkowaniu.
Tarot marsylski: obfitość zasobów i możliwości, optymizm, balans, elastyczność, rozwój inwestycji, sukces, wspaniały rozwój sytuacji biznesowej, nie ma ryzyka. Przyjemność zmysłowa, cieszenie się pieniędzmi i wykorzystanie ich w sposób dający radość. Piękno w codziennym życiu, dobra organizacja pracy i finansów. Rozkosz czerpana z piękna świata. Celebracja piękna. Inwestowanie w to, co piękne i to, co kochamy.
RWS: w powietrzu unoszą się monety, a na ziemi klęczą dwie osoby i przyjmują jałmużnę od stojącego mężczyzny. Dobre serce i powodzenie w życiu, czas łaski, prezenty, podarunki, gratyfikacje, ostrożność, inwestycja, sukces, dobroczynność, świetna sytuacja finansowa, kontrola nad finansami i dawanie innym, dziesięcina. Mężczyzna trzyma w rękach wagę – symbol sprawiedliwości, rozwagi, umiarkowania, ale i władzy, głodu, niedostatku. Na tej karcie mamy zarówno bogacza, jak i biedaków. Jest to wyraz totalnej harmonii Kosmosu: skoro jest dobro, musi istnieć zło, skoro istnieje dzień, musi być noc, skoro istnieje prawda, musi być fałsz, jest bogactwo i ubóstwo. W jakimś sensie mężczyzna ma władzę nad postaciami – ich los zależy od tego, co zrobi i kogo wspomoże.
Thot: harmonia. Sfera Tiferet – miłość, Budda, Chrystus. Księżyc w Byku mówi o umiłowaniu wszystkiego, co piękne. To głęboka potrzeba osiągania zadowolenia. Chęć do przebywania w miłym towarzystwie, wśród dobrych przyjaciół. Chęć posiadania pieniędzy, nieruchomości, posiadłości, ziemi. Uczciwe zaangażowanie w pracę daje w efekcie profity. Osoba, która lubi teatr, poezję, sztukę, ale i nadmiernie materialistyczne podejście.
W odwróceniu: rozrzutność, bezmyślność, szastanie pieniędzmi. Narcyzm. Obsesja. Iluzja, że pieniędzmi można kupić wszystko. Poczucie winy związane ze sprawami finansowymi. Nierównomierna, niesprawiedliwa dystrybucja pieniędzmi. Długi, nieprzyjemne zobowiązania, przysługi do odrobienia, zaległe pożyczki. Źle wykorzystane pieniądze. Odmowa pomocy. Niechęć do dzielenia się, lub spotkanie się z odmową przy prośbie o wsparcie materialne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger