środa, 29 marca 2017

Piątka Denarów – Bida z nędzą

Mój pierwszy nauczyciel tarota mawiał na tę kartę „bida z nędzą” i muszę przyznać, że ten skrót myślowy jest bardzo przydatny. Piątki to zmagania i tu mamy trudności materialne, finansowe, coś się nie układa tak jakbyśmy chcieli. Biednemu wiatr w oczy, a nawet śnieg. Sytuacja jest beznadziejna – nie ma co się łudzić. Brak pieniędzy, perspektyw, trudno cokolwiek zmienić, bo osoba opisana przez tę kartę jest mocno zafiksowana na swojej sytuacji i uważa, że i tak nic się nie uda. Niechęć do zmian – lepsze znane niż nieznane. Niepewność finansowa. Osoby ze skazami, odrzucone, słaba kondycja psychiczna. Niedostępne zasoby. Opóźnienie. Utrata pieniędzy z powodu związku. Opieka w chorobie.
Tarot marsylski: interpretacje są bardziej pozytywne, gdyż tutaj stabilność czwórek zostaje przełamana pojawieniem się nowej jakości. Może być to rozwój inwestycji, zainteresowanie duchową praktyką, porzucenie starego sposobu działania. Czasem to, co nowe napotyka na opór. Może warto przemyśleć stare wzory i sposoby działania?
RWS: obrazek jest przykry. Kaleka idzie wraz z kobietą brodząc w śniegu. Ma bandaż na głowie, a na szyi dzwonek. Jakby musiał dawać sygnał światu, że się zbliża – być może zarażony śmiertelną i zaraźliwą chorobą. Przy nich widzimy okno kościelne. Ich kondycja zarówno finansowa, jak i zdrowotna nie jest najlepsza. Być może kierują się właśnie pod drzwi wejściowe by żebrać, lub idą po darmowy pokarm. To kłopoty materialne, ubóstwo; ale dla niektórych to karta związku (Małżeństwa, partnera, przyjaciół, kochanki), gdyż te osoby idą razem, w biedzie, w złych warunkach, ale się wspierają. Jest sygnałem, że klient nie jest samowystarczalny i potrzebuje innych (IX i VIII Denarów są samowystarczalne); ktoś musi się nim zająć. To wyrzeczenia, informacja, że należy obejść się bez wielu rzeczy; a idealnym wyjściem byłoby odpuszczenie, dobrze zrewidować bez czego można się obejść, porzucenie materialistycznego podejścia i zwrócenie się do siły wyższej; odpuść i zaufaj, że będzie dobrze, że siła wyższa czuwa, odpuść kontrolę. Ta karta czasem pokaże podjęcie ryzyka – jak student, który bierze rok wolnego i idzie w nieznane ufając, że siła wyższa poprowadzi i że coś go spotka ciekawego; krok w nieznane, człowiek, który porzuca związek i rodzinę, dla nowej relacji; hazardzista, który ryzykuje i idzie w nieznane. Chaos, ruina, zaburzenia, rozrzutność, niezgoda.
Thot: pięć dysków tworzy odwrócony pentagram i symbolizuje niestabilność materialną. To karta zmartwienia i troski. Merkury w Byku ma praktyczny i zdecydowany umysł. To osoba przyjacielska i towarzyska, ale może mieć niekontrolowane wybuchy gniewu i irytacji. Zmartwienia o zdrowie, krok od bankructwa, bezdomność, słaba psychika.
W odwróceniu: pojawia się światełko w tunelu. Podnoszenie się z upadku, wychodzenie z bankructwa. Punkt zwrotny w sprawach finansowych. Znalezienie schronienia, wejście do świątyni. Niespodziewany zysk. Zmiana w związku – poluźnienie, lub zwiększenie zobowiązania. Poczucie niepełności z powodu rozłąki.

Jeśli ten post Cię zainteresował, okazał się przydatny, to zapraszam do postawienia mi wirtualnej kawy: postaw mi kawę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger