czwartek, 30 marca 2017

Ósemka Denarów – pracowity jak mrówka

Ósemki mają w sobie nadmiarowość, mówią o czymś intensywnym, czego jest dużo. I tutaj mamy maksymalne skoncentrowanie na sprawach zawodowych. To karta stałej pracy, umiejętności, kwalifikacji, które są dobrze wykorzystywane. Praca taśmowa. Dobrze wykonywany zawód. Stałe zamówienia, klienci, dochód. To karta precyzji, dbania o detale, dokładności. Mówi ona o dbaniu o zdrowie, o kondycję fizyczną i trzymanie formy. Wytrwała, żmudna praca, której efekty mogą być dopiero za jakiś czas, ale którą należy wykonać.
Tarot marsylski: obfitość, spełnienie, bogactwo, zdrowie, całkowity i pełny balans. Regularność, konformizm. Korzyść odnoszona z ciężkiej pracy. Wytrwałe zaangażowanie w działalność zawodową. Powtarzanie czynności, rutyna.
RWS: mężczyzna siedzi na ławce i wykuwa monety. Część z nic zawieszona jest na ścianie – niczym jego dyplomy zebrane przez lata kształcenia się. Praca, zatrudnienie, prowizja, rzemiosło, talent do biznesu i rzemiosła w fazie przygotowawczej. Stabilna, wytrwała praca, pilność, cierpliwość, samodzielność. Praca, której efekty będzie widać w przyszłości.

Thot: nazwa tej karty to roztropność i słowo klucz do jej zrozumienia. To karta inteligencji praktycznej, rolników, rzemieślników, inżynierów. Na karcie widnieje drzewo, z którego wyrastają kwiaty z dyskami – owoce ciężkiej pracy i żyznej ziemi. Dyski układają się w symbol Populusa – oznaka, że pójdzie gładko i będzie stabilnie. Słońce w Pannie to oznaka chłonnego umysłu, zdolności do uczenia się, sumienność, odpowiedzialność, praktyczność, dawanie wsparcia, pragnienie materialnego zabezpieczenia.
W odwróceniu: próżność, chciwość, wymuszanie, lichwa, próżna ambicja, talent zwrócony w stronę intryg i sprytu. Brak pracy. Ktoś wykonuje pracę, ale brak gratyfikacji finansowej. Zbyt ciężka praca. Pracoholizm. Nudne, żmudne zajęcie. Osoba, która ugrzęzła po uszy w pracy. Kiepska praca. Niedbałość. Lenistwo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger