czwartek, 6 kwietnia 2017

Siódemka Denarów – troska

Siódemki to energia męska, aktywna, w której uchwycony jest moment wyjścia ze stabilnej szóstki. By był możliwy rozwój niekiedy trzeba opuścić strefę komfortu. I tutaj osiągnęliśmy coś, ale pojawia się lęk, niepokój, trudność – nie odpoczywamy, tylko wykorzystujemy nasze zasoby, umiejętności i talenty. Musimy pracować intensywnie, włożyć w coś wysiłek, oszacować sytuację. Być może efekt będzie mizerny, może pojawić się niezadowolenie i poczucie, że włożyło się tyle energii, a wciąż tak niewiele z tego jest. To karta emerytury, renty – czekania na przelew. Wymaga cierpliwości – nie można pewnych cykli i procedur przyspieszyć. Monotonia, spowolnienie, wypalenie. Doglądanie biznesu. Zmartwienie, troska, niepokój, melancholia. Markotny nastrój. Pokora. Zgodność z cyklem.
Tarot marsylski: na dole kart cztery monety, do których jakby wpływają trzy z góry tworzące trójkąt. Wsparcie, pomoc, odżywanie oraz ochrona. Hojność. Dbanie o ciało. Sportowiec. Biznesowy geniusz. Przemyt narkotyków, przemysł farmaceutyczny.

RWS: zatroskany mężczyzna opiera się o kij i spogląda na swoje zbiory. Jej znaczenie odnosi się do handlu, pieniędzy, ale również sprzeczek, kłótni, oczyszczenia. Zwiastuje niepokój dotyczący pieniędzy – stan umysłu, a niekoniecznie jakieś trudności finansowe.

Thot: w tej talii karta ma jednoznacznie negatywny wydźwięk. To porażka, załamanie się planów, niepowodzenie. Jest ponura, odpychająca, reprezentuje zniszczenie. Monety ułożone są w kształt tzw. Rubeusa – symbol nieszczęścia, przykrości, trudności, przemocy (a ten sam kształt w taliach marsylskich bywa interpretowany jako symbol pomyślny, widzisz, jakie to wszystko relatywne!). Saturn w Byku jest astrologicznym odpowiednikiem tej karty i mówi o takich sprawach jak: dużo pracy i powolne, cierpliwe czekanie na efekty. Tutaj efekty mogą się nie pojawić, ale jest uparte dążenie do realizacji. To karta lęku przed biedą – ktoś wkłada bardzo dużo wysiłku w pracę, bo boi się o swoją sytuację materialną. Może wskazywać na ludzi próbujących odbić się od dna, albo biednych w dzieciństwie. Mozolny wysiłek i ogromny lęk o utratę tego, co się wypracowało. Brak radości z efektów pracy – poczucie zagrożenia, że się skończy dobra sytuacja. Przymus gromadzenia, pracowitości – bo w pamięci są sytuacje, gdy sytuacja była tak kiepska, że przeraża myśl o powtórzeniu tego. Sfera materialna liczy się najbardziej. Ale brak poczucia bezpieczeństwa nie opuszcza osób wskazanych przez tę kartę.
W odwróceniu: jednorazowy zysk, duża premia, jednorazowa wypłata całej kwoty. Nadprodukcja. Przytłoczenie w pracy. Odwlekanie rozwiązania problemów. Lenistwo. Problemy finansowe. Osoba, która wciąż się boi o to, co przyniesie jutro. Brak zapłaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger