sobota, 6 maja 2017

As Mieczy

Miecz jest atrybutem Sprawiedliwości. To symbol oczyszczenia, przysięgi, bohaterstwa. Przywodzi skojarzenie z obroną, walką i sporem.

Ta karta oznacza, że umysł jest skoncentrowany jak laser (np. na celu). Mówi o ogromnym intelektualnym potencjale, o kimś bystrym. Rozum osiąga swoje wyżyny, rozsądek dominuje. To błyskotliwość, piękne pomysły, znalezienie idealnego rozwiązania, doskonały wybór. Zwycięstwo osiągnięte poprzez inteligentny plan, dobry pomysł, spryt i rozwagę.

Podejmowanie decyzji zgodnych z sumieniem. Odwaga do decydowania. Ale to też odcięcie od niechcianego. Ta karta to również wyraz właściwej mowy, lub takiej, która wywiera silny wpływ na innych. Osobą reprezentowaną przez tę kartę jest przewodnik, świetny interlokutor, ktoś doskonały w dyskusjach, kto posługuje się swoim umysłem w sposób mistrzowski, kto wpływa na ludzi poprzez słowa. Osoba ta rozumie siebie i innych. Przy tej karcie mamy szansę, aby przekonać innych do swoich pomysłów. Przedsięwzięcia intelektualne powiodą się.

                                                                
Pomysły, które są wprowadzane w życie. Świeża strategia. Rozważanie plusów i minusów, zanim dokona się wyboru. Zwycięstwo osiągnięte uczciwą walką. Prawda, porządek, sprawiedliwość. Umiejętność podejmowania wyboru. Analizowanie dostępnych opcji.
Tdm: planowanie, gotowość do walki i obrony, ambicja, rywalizacja, współzawodnictwo. Decyzja, która będzie najlepszym i rozstrzygającym rozwiązaniem.
RWS: wielka siła i intensywność, która wygrywa. Ogromna miłość, intensywna nienawiść, triumf i zwycięstwo.

Thot: wezwanie siły – pozytywnej lub niszczącej. Wielka energia, która może być ukierunkowana w różny sposób. Miecz sądu, kary, gniewu i prawdy.


W odwróceniu: słowna agresja, ranienie poprzez słowa. Cięcie, uraz, sznyty. Bolesne, ciężkie, negatywne myśli. Łudzenie się, kiepskie pomysły. Wielka siła przynosząca ból i przykrość. Ostrzeżenie by nie działać, nie robić czegoś, opuścić, schować miecz do pochwy. Opóźnienia, porażki, krzywdzące opinie. Napięcie, nerwowość, brak pewności siebie. Problem trudny do rozwiązania. Negatywne myśli, których ciężko się pozbyć. Odcinanie się od innych. Nadmierne bronienie siebie, unikanie walki, ucieczka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger