niedziela, 21 grudnia 2014

Cztery razy dwa czyli pierwsza manifestacja żywiołów

Dwójki to biegunowość. To ja w relacji. Ja wobec Innego. Zderzenie światów, które może powodować euforię lub konflikt. To karty mówiące o współpracy. To przede wszystkim relacja między dwoma biegunami.


Dwójka różdżek: oznacza indywidualizm. To osoba, która trzyma w rękach opcje i wybiera. To niezależna, silna osobowość nie podlegająca wpływom. Impulsywność, energia, która nie pozwala usiedzieć, energetyzujące ciepło. Osoba, która musi wykonać jakiś ruch. To silna wewnętrzna chęć, aby zdecydować czy w tę czy we wte. Rwie kogoś, aby coś zrobić. Sytuacja wymaga ruchu, wyjścia z marazmu. To osoba, która porywa za sobą innych. 
W związku - jedna osoba ma większy wpływ/dominuje, co nie znaczy, że to niezdrowa relacja, ale po prostu jedna osoba jest silniejsza psychicznie, wspiera (może akurat w momencie wróżenia). To karta silnej osoby, która ma charyzmę, będzie innych ciągnąć w górę albo po prostu za sobą. 

Imbir, kardamon, cynamon, chili. Upał, ciepło. Gorączka.
W systemie złotobrzaskowym to Mars w baranie. A zatem silna wola, energia, impulsywność. Bardzo duża siła przebicia oraz asertywność. Osoby z marsem w baranie szybko się nudzą i kochają, gdy coś się dzieje. Mają bardzo dużo energii seksualnej i uwielbiają rządzić.

Dwójka kielichów: wyraża dopełnienie, ślub, świetne porozumienie między ludźmi, dogadywanie się, sympatie, miłość. To dobrze dobrani partnerzy, między którymi panuje równowaga (nikt nie dominuje). To karta porozumienia, komunikacji, przepływu. Mówi o relacjach z poziomu emocji - że jest w tej sferze przepływ, zgoda, porozumienie bez słów. Umiejętne wyrażanie uczuć i potrzeb. Dajemy dużo i dużo otrzymujemy - przepływ, balans, równowaga.
Mięta.
Astrologicznym odpowiednikiem tej karty jest Wenus w raku. Taki układ wskazuje na osobę wrażliwą, dla której rodzina i dzieci są najważniejsze. Podstawą związku jest głębokie uczucie i więź.

Dwójka mieczy: kolejny raz miecze wyłamują się z dwójkowego schematu. W buławach mamy dynamikę, energię, w kielichach również coś się pozytywnego dzieje, dyski to ambiwalencja, toteż można powiedzieć, że mamy tam neutralność, a dwójka mieczy to karta, która pokazuje, że stoimy w miejscu, a nawet w martwym punkcie. Mówi zatem o trudnościach, jak to w dworze mieczy.
Dwójka mieczy wskazuje na osobę, która stoi przed dokonaniem wyboru. Opisuje sytuacje, w której coś musi zostać zniszczone, aby utrzymać równowagę. To balansowanie po cienkim lodzie. Odpoczynek po bólach. Nic nie robimy, czekamy. Za nami bitwa, przed nami niewiadoma. Odzyskiwanie równowagi po burzy. Zebranie sił, by działać, decydować (trzeba będzie!). Zastój, stagnacja, czekanie, martwy punkt - bo ktoś powoduje w nas konflikt i nie umiemy wykonać kroku. Sprzeczne interesy, które blokują. Węzeł gordyjski.
W talii Thota i MTZB dwójka mieczy jest kartą niosącą w sobie również pozytywne znaczenie: mówi o rozejmie, umowie, przyjemności po bólu. To pomoc słabym, załagodzenie sytuacji, altruizm. Jednak z położeniem nacisku na chwiejność i niepewność.
W systemie złotobrzaskowym łączy się tę kartę z Księżycem w wadze. A zatem mamy tu osobę chwiejną, niekonkretną, która luźno traktuje terminy i umowy, osobę, która jest bardzo niezdecydowana, ulegająca wpływom.


Dwójka dysków: można ją streścić tymi słowami: raz na górze, raz na dole. Albo: jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Fluktuacja. Pozytywne efekty pracy. Jeśli się było leniwym, to nie będzie sukcesu. Ile włożyłeś, tyle wyciągniesz. Ta karta mówi: pracuj, działaj i opisuje osoby pracowite, choć niekiedy nierzetelne. Ale to też niestabilność, niepewność - zależy od kart i sytuacji klienta. To też osoba, która odniesie korzyści jeśli będzie umiejętnie dostosowywać się do warunków i korzystać z szans jakie się nadarzają. W związkach wskazuje na niestabilnego, chwiejnego partnera. Pomyślna podróż. To może być zwiastun zysku, ale i straty.

Astrologicznym odpowiednikiem jest Jowisz w koziorożcu. Osoba solidna, wytrwała, odpowiedzialna, ale nerwowa, ukrywająca uczucia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger