wtorek, 12 lipca 2016

Od przybytku głowa...boli?

Ogólna energia od 12 do 21 Lipca – Czwórka Pucharów
Od 12 do 21 lipca dominować będzie energia IV Pucharów. Co to oznacza? Że należy uważać by nie przeginać, gdyż będziemy skłonni do przesady. Szczególnie jeśli chodzi o jedzenie, picie, używki czy jakiekolwiek inne rzeczy, z którymi łatwo się zagalopować. Przyjemność może się skończyć przykrym uczuciem, że może jednak lepiej było zostać w domu i nie kupować sobie kolejnej pary butów. To czas przyjemny, jednak ta przyjemność może spowodować jakieś przykre uczucie dyskomfortu, jeśli nie zadbamy o balans. Możemy również silniej niż zwykle odczuwać potrzebę zrobienia czegoś nowego, odejścia od codziennej rutyny. Efektem może być to, że ten czas będzie wypełniony emocjami i doznaniami, wszystko możemy odczuwać mocniej i intensywniej, albo prowokować sytuacje, w których coś będzie się działo...w nadmiarze.

Po intensywnych okresie Trójki Pucharów, przychodzi czas nasycenia i spełnienia. Niczego już więcej nie trzeba – o tym przypomina nam Czwórka alarmując jednocześnie, że gdy przekroczymy tę granicę, wówczas mocno to odczujemy. Zaleca by czerpać radość z tego, co się już posiada i dążyć do balansu. Doceniać to, co się ma i czuć wdzięczność. Czwórka Pucharów zachęca do spędzenia czasu z rodziną, z ukochaną osobą, z bliskimi. To czas zadbania o silne, stabilne relacje z przyjaciółmi. Możemy od innych uzyskać dużo dobroci. Dobrze jest przemyśleć kwestię naszego poczucia bezpieczeństwa – kiedy czujemy się bezpiecznie? Jakie jest źródło niepokoju? Czy inni ludzie nadużywają nas? Albo my bierzemy za dużo? A przede wszystkim – dlaczego wchodzimy w relacje? Nad czym warto popracować, by były one zdrowsze? Czy pogoń za moimi pragnieniami da mi szczęście? A może przypomina to picie słonej wody i wciąż i wciąż jakieś nowe będą się pojawiać? 


Co tam na niebie?
Od 12 do 21 lipca jak zawsze będzie sporo się działo. Wenus wejdzie do znaku Lwa, a niedługo potem Merkury (a za nimi Słońce, ale dopiero 22.07). Oznacza to, że będziemy odważniejsi, bardziej chętni do rozmów i wyrażania własnego zdania. Aura sprzyja poczuciu atrakcyjności, pewności siebie, oraz docenieniu swoich zalet. Również możemy być bardziej skłonni do podejmowania ryzyka, zabawy, śmiechu. Ten czas sprzyja byciu hojnym, a nawet rozrzutnym. Możemy bardziej niż zwykle ulegać pokusom, więcej wydawać, niż planujemy i pozwalać sobie na różnego rodzaju przyjemności. Wenus w Lwie zachęca do luzu, dystansu i radości. To dobry czas, by zadać sobie pytanie o to, co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi i niezwykli? Taki tranzyt wzmacnia potrzebę bycia w centrum uwagi i odwagę do wyrażania siebie – szczególnie mocne może to być 16.07, gdy Merkury z Wenus połączą się w koniunkcji. To również dobry czas dla poetów – ten aspekt sprzyja pisaniu wierszy.  Możemy się czuć pełni energii i witalności, chcieć by inni nas usłyszeli i dostrzegli.
 
Tymczasem Księżyc
Dnia 12.07 około godz. 22.52 Księżyc przejdzie ze znaku towarzyskiej Wagi, do magnetycznego Skorpiona, w którym posiedzi do 15.07 do godz. 11.14.  Hasło przewodnie: intensyfikacja emocji.
To dobry czas na:
 1. Oczyszczające rytuały, uzdrawiające przeszłość, głęboką pracę z trudnymi wzorcami, cieniem, traumą, bolesnymi doświadczeniami.
 2. Odcięcie się od relacji, które nam nie służą.
 3. Praktykę magiczną.
 4. Seks.
 
  Podsumowując:
  1. Ogólna aura od 12 do 21.07 sprzyja ekspresji siebie, twórczości. Dobry czas dla artystów, osób kreatywnych, twórczych, które lubią innych zadziwiać swoimi pomysłami.
  2. Od 12 do 21.07 to również czas, kiedy bardziej niż zwykle będziemy skłonni do ulegania zachciankom, pokusom, przyjemnościom.
  3. W stabilnych relacjach może powiać nudą i chęcią zrobienia czegoś całkiem nowego, ekscytującego. Będziemy bardziej chętni do podejmowania ryzyka, zabawy. To dobry czas na cieszenie się i doceniania tego, co się ma.
  4. Od 12 do 15.07 czas sprzyja oczyszczającym, uzdrawiającym rytuałom, praktyce magicznej.

  Ta piosenka fajnie pokazuje przejście Wenus z Raka do Lwa ;) Nawet tytuł, "Roar", dobrze nawiązuje do lwiej energii :) Te emocje, które kumulowały się, gdy część planet była w Raku, teraz mają szansę zostać zdrowo i asertywnie wyrażone. Mamy szansę lepiej zrozumieć swoje emocje i nazwać - szczególnie te, które się uaktywniły podczas nowiu.

  "Mam oko tygrysa, wojownika, tańczę poprzez ogień
  Ponieważ jestem mistrzynią a ty usłyszysz mój ryk
  Głośniejszy, głośniejszy od lwa
  Ponieważ jestem mistrzynią a ty usłyszysz mój ryk" ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger