środa, 29 października 2014

Królowa mieczy

Fascynujące jak różne wizje samej królowej mieczy pojawiają się w różnych taliach i jakie te obrazy niosą różnorakie znaczenia.

Tutaj nowy post o Królowej Mieczy --> Królowa Mieczy
Od razu widać, że każda z tych talii ma nieco inny przekaz. U Crowleya rozum, inteligencja, duma, siła, wolność, pewność siebie, subtelność, wdzięczność, taneczność, chytrość, okrucieństwo, nie możność polegania na tej osobie. Initiatory Golden Dawn - cynizm, rada, którą ciężko zaakceptować, konflikt z rzeczywistością, pozbawienie, oddzielenie, żałoba, zemsta. Co oznacza ten kruk-mutant z talii Mary-el? Mogę zgadywać, że odnosi się do poznania, intuicji, mądrości, to kobieta doświadczona, które wie jak postępować. W RW mamy symbol mądrości, niezależności, doświadczenia, to kobieta niezwykle silna, ale chłodna, władcza, zdystansowana, błyskotliwa, niedostępna, woli być sama niż z nieodpowiednią osobą, nie boi się być sama. Ma ogromne poczucie sprawiedliwości i zmysł moralny, pomaga słabszym. Jest sprytna, wyrachowana i podstępna. Nie umie się odcinać od związków, kombinuje, nie wie czego chce, boi się konfrontacji, tworzy niezdrowe relacje.
Co kryje się za tym archetypem? Groźna amazonka, wojowniczka, która nie boi się poświęceń ani ofiar? Utnie sobie rękę by być wolną? Czy może piekielnie inteligentna i doskonale operująca słowem? Kluczem do zrozumienia tej karty jest oczywiście kabała. Miecze związane są ze światem formy (jecira), którego odpowiednikiem w ludzkiej duszy jest intelekt. Królowa mieczy świetnie posługuje się tym narzędziem. Panuje nad swoją zwierzęcą stroną. Umysł jest wyzwolony od pragnień, pożądania, czysty, przenikliwy, skoncentrowany jak laser. Królowa mieczy to panna przechodząca w wagę, a zatem mamy tu praktyczność, precyzję, grację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger