piątek, 10 października 2014

Der Magier

Mag stoi przy stoliku, na którym znajdują się symbole małych arkanów: buława, kielich, miecz, pentakl. W prawej ręce trzyma różdżkę, lewa skierowana jest w dół, co ma wyrażać prawo: co na górze, to na dole. Znajduje się w ogrodzie, otoczony liliami i różami. Tak przedstawiony został w talii Ridera-Waite'a. Podobną drogą poszli David Sheridan i Alfred Douglas. U nich jednak mag jest energiczny, jego włosy i pelerynę rozwiewa silny wiatr. A on stoi twardo na ziemi i w lewej ręce trzyma buławę (gdyż podąża on ścieżką lewej ręki - magii i tajemnej wiedzy). Jest gotowy do działania, zmierzy się ze wszystkim. A niespodzianki mogą się pojawić.
 Jest twórcą, może osiągnąć wszystko, czego chce. Dla niego nie istnieją ograniczenia. Jeśli chce czegoś, to to osiągnie. Jego mottem mogłyby być słowa: the sky's the limit. Doskonale działa słowem, jest świetnym mówcą, pisarzem, wszak ta karta związana jest z Hermesem. Pokazał to Crowley w swojej talii. Mag potrafi wpływać na ludzi, przekonywać ich do swoich racji. Posiada mądrość. Jest elastyczny, jego umysł jest otwarty dlatego tak łatwo przychodzą mu do głowy nowe pomysły. Jest bardzo pewny siebie, nawet może przechodzić to w manię wielkości. Może oszukiwać innych, by osiągnąć swoje cele. Hasłowo do maga pasują takie słowa jak: mądrość, wola i słowo.

Oznacza transakcje, wiadomość, zdolności, umiejętność, ale też przebiegłość, oszustwo, złodzieja.

To wola, witalność, zdrowie, aktywność. To wiele talentów i zdolności, indywidualizm.
W pytaniach o zdrowie może wskazywać na problemy z gardłem, z migdałkami, krtanią, mową, szyją, mogą być to też alergie. Jąkanie, głuchota, niedosłyszenie. Może sygnalizować konieczność skonsultowania się ze specjalistą. Karta może też wskazać na osobę będącą uzdrowicielem.
W pytaniach o pracę: Wybór odpowiedniego zawodu, bycie liderem, przewodzenie grupie, umiejętność dostosowania się do trudnej sytuacji. Spory kapitał, umiejętne inwestowanie. Umowy. Ale też może być to ostrzeżenie przed oszustem, kimś kto nie dotrzyma umowy, zamydli oczy.
W pytaniach o miłość: przezwyciężenie problemów, zbliżenie się do drugiej osoby, budowanie zdrowego związku, chęć bycia razem. Potrzeba zbudowania związku z osobą, która będzie na podobnym poziomie intelektualnym, czy będzie miała podobne zainteresowania. Mag może być tajemniczym kochankiem, albo może wskazywać na pociągający flirt.
Mag związany jest z Merkurym. Dzień, który odpowiada tej karcie to środa. Przypisaną mu hebrajską literą jest BETH.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger