piątek, 31 października 2014

Hierofant.

Hierofant, Arcykapłan, papież - ta karta jest różnie nazywana. Znak zodiaku byk. Droga Kapłana to droga od Łaski do Mądrości. Chesed - Chochma. Pastorał, który trzyma w lewej ręce symbolizuje chesed. Odpowiada mu hebrajska litera waw - gwóźdź.

W tych różnych taliach zawarte są nieco odmienne znaczenia. Ale to co je łączy jest mądrość, doświadczenie, przewodnictwo, nauka, nauczanie, duchowość, religia, oddanie, opieka. Arcykapłan to znak zodiaku byk - a zatem stabilność, zorganizowanie, stałość, upartość, niechęć do zmian, posiadanie. To może być fanatyzm, dogmatyzm, konserwatyzm.
W Mary-El kobieta karmiąca dzieci. Ciekawa wizja - kobieta się opiekuje i doradza, wie, ma w sobie mądrość i doświadczenie.
Initiatory Golden Dawn - papież w czerwonawym płaszczyku oznacza cierpliwość, mądrość, ale też hipokryzję i nietolerancję.

 Hierofant na drzewie - czyli moje zdjęcie ze spaceru z tarotem po rezerwacie Stasin ;) W talii Thota nie może się inaczej nazywać - nie jest to papież, ale właśnie hierofant - osoba inicjująca adeptów w misteria. Jest przepiękna, jedna z moich ulubionych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger