środa, 15 października 2014

Papieżyca

Papieżyca jest milcząca, tajemnicza i mądra. Jest w niej coś zagadkowego, tajemnica. Ona może być świetną powierniczką sekretów, przyjaciółką. Raczej nie jest matką, ale jest bardzo kobieca. Gdy w rozkładzie reprezentuje matkę może być to chłodne rodzicielstwo.  Uosabia wiedzę, mądrość i świętość. Mówi o tym, że jesteśmy na dobrej drodze i nie powinniśmy zmieniać toru. Sygnalizuje przemiany wewnętrzne i reprezentuje siłę, która nas prowadzi - powinniśmy jej zaufać i pozwalać rzeczom się dziać. Dlatego jako karta-rada papieżyca będzie mówić w duchu taoistycznym - wu wei, działaj nie działając, spokojnie wejdź w rytm kosmosu i płyń z nim. Inaczej niż Mag, który zachęca do działania, mówi: rób, nie zwlekaj, jesteś na dobrej drodze, ale czyń, bądź aktywny.
Papieżyca jest związana z uzdrawianiem, proroczymi snami, telepatią.

Ta karta wiąże się z głębokim zrozumieniem i silnym kontaktem z intuicją. Symbolizuje pomoc i szczęście.
W odwróceniu jest to zwiastun nerwicy, histerii. Mówi o osobie nie panującej nad emocjami. Kimś niewiarygodnym, plotkarzu. O ucieczce od rzeczywistości, fałszu, niezdecydowaniu, iluzji, lęku przed życiem. To dręczące wątpliwości i brak wiary w siebie.

Kapłanka to karta nauk tajemnych - okultyzmu, magii. To także sygnał, że powinniśmy więcej uwagi poświęcić sprawom duchowym, medytacji, rozwojowi niż sprawom materii i pogoni za pieniędzmi. To karta mówiąca o łaskawości, pozytywnej zmianie. To wzrost, ale i spadek, przypływ szczęścia i odpływ - balansowanie między biegunami w celu osiągnięcia harmonii i nie popadania w negatywne stany, czy szkodliwe skrajności.
W związkach - para, którą łączy duchowa więź, przyjaźń, głęboka relacja. Jest to związek, w którym osoby dobrze na siebie działają, zdrowy.  Opiekuńczość i empatia to jego nieodzowne elementy. Partnerzy wspierają się i pomagają sobie. W odwróceniu to związek bez seksu, wdowieństwo, nieudana relacja powodująca rozpacz, silne lęki.
W pracy - awans, zaszczyty, realizacja zawodowych marzeń. Doświadczony fachowiec, świetny w tym co robi, nie do zastąpienia. Ta karta mówi o podnoszeniu kwalifikacji. Też o tym, że ktoś nas wspiera. Mogą to być zawody takie jak terapeuta, psycholog. W odwróceniu może wskazywać na to, że ktoś ma nieczyste zamiary względem nas.
W pytaniach o zdrowie - choroby kobiece, zaburzenia cyklu menstruacyjnego, choroby o podłożu psychosomatycznym, nerwice, fobie, stany lękowe, zaburzenia psychiczne, zahamowania seksualne, problemy z zajściem w ciąże, bezpłodność.

Kapłanka jest związana z księżycem (również z kartą księżyc). Dzień jaki jej odpowiada to poniedziałek. Jej liczbą jest dwójka. Hebrajska litera GIMEL, oznaczająca dosłownie wielbłąda - stąd to zwierze w tarocie Thotha.
Papieżyca strzeże ezoterycznej wiedzy, jednak objawi ją temu, kto ośmieli się przekroczyć to, co oczywiste i światowe. Ona milczy, ale jej przesłanie brzmi: zgłąb się w siebie, poznaj swój umysł, γνῶθι σεαυτόν.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger