czwartek, 9 października 2014

Dokąd zmierzasz, głupcze?

Głupiec jest naiwny, beztroski, niczego się nie obawia, bo nie przyjdzie mu nawet do głowy, że coś mu grozi. To dziecko, które porusza się chaotycznie po swojej marzycielskiej krainie, ale świetnie odnajduje się w tym chaosie. Nie słucha rozsądku, kieruje nim instynkt. Stoi nad przepaścią, rozpościera szeroko ramiona jakby był gotów przyjąć wszystko, co niesie mu życie, nawet skok w przepaść, dlaczego nie? Życie jest zabawą. Czy pies ostrzega go przed skokiem w otchłań? To jego strażnik? Najczęściej symbol psa tłumaczony jest jako instynkt, który chroni głupca. Ale może pies zachęca go - idź w nieznane! Nie bój się wyzwań.
 Czy tam w dole jest naprawdę niekończąca się przepaść, czy może twardy grunt, na którym głupiec może postawić stopy? On spogląda bardzo wysoko, ku przestworzom. Interesuje go nieznane, jest ciekawy świata. Jest w nim odwaga, nawet taka bezczelna, ale wynikająca z niewiedzy. On nie myśli o konsekwencjach. Ma tylko niewielki tobołek i białą różę. Zaczyna od zera, wchodzi w nowy etap. Zostawił coś za sobą, to już nieistotne. Ma czyste serce - niczym dziecko. Białe słońce ogrzewa go, co symbolizuje optymizm, radość, energię i moc. Góry w tle wskazują, że czeka go duchowa wędrówka, której zwieńczeniem jest poznanie samego siebie. Wierzchołki tych szczytów pokazane są na karcie Eremity, bo pustelnik tam mieszka, on już tam jest. Poznaje swoją Jaźń. Głupca dopiero czeka poznawanie różnych dróg, poznawanie archetypów, zbieranie doświadczeń, wędrówka przez dwadzieścia jeden arkanów tarota - by dojść do pełni, do całkowitej integracji. Ta podróż wyposaża Głupca w mądrość, w wiedzę, w doświadczenie i staje się on mędrcem-głupcem.

Głupiec zachwyca się życiem. Nie myśli za dużo, nie traci czasu na spekulacje, analizy. Próbuje coraz to nowych rzeczy. Nie ma żadnego planu, idzie na oślep, trochę chaotycznie, ale on w tym chaosie doskonale funkcjonuje. Jak jeszcze czytać głupca? W odwróceniu będzie to niszczący chaos, niestałość, zmiana zdania co chwilę, nieprzewidywalność, głupota, szaleństwo, nieposzanowanie reguł, struktur. Lenistwo, nieodpowiedzialność, strach przed rozwojem, skostnienie. Nie umiejętność sprostaniu czemuś, nie stanięcie na wysokości zadania kompromitacja, przyjmowanie cudzej tożsamości, niewypał, zakłopotanie, niezdarność. Głupiec to też pasja, obsesja, mania, przygoda, entuzjazm, ekstrawagancja, ekscentryczność, brak dyscypliny. Idea, nowa myśl, duchowość. Impuls, wstrząs, coś co wywiera wpływ i kieruje ku nowym nowym rzeczom.
Głupiec może mówić o narodzinach dziecka. O podróżach, poszukiwaniach, spontaniczności. O kimś żywym, energicznym. To też niespodzianka, nagła zmiana sytuacji i gotowość na te zmiany, zaczynanie od zera. Rozrywka, impreza, zabawa, miło spędzony czas z przyjaciółmi. Ta karta osób nie bojących się podjąć ryzyko.

W związkach - nowa miłość, poznawanie siebie, ciekawość drugiej osoby, chęć urodzenia dziecka. Związek, który jest przeciwieństwem starego, dobrego małżeństwa - świeży, bez rutyny, bez rytuałów, ale jest w nim dużo spontaniczności. To początek związku często. Zakochanie do szaleństwa. W odwróceniu wejście w związek bez zastanowienia się, zaślepienie miłością.
W pracy - początek, otwarty umysł, kreatywna osoba. Ciekawa praca, w której dużo się dzieje, nie ma miejsca na nudę. Może to być zawód związany z podróżami np. stewardesa, przewodnik, praca w biurze podróży. Może być to praca z dziećmi, w przedszkolu. Uczenie się nowego zawodu, chęć zdobycia doświadczenia. To dopiero początek kariery, pomysły na biznes dopiero się pojawiają i zaczynają krystalizować. W odwróceniu mało pieniędzy, życie na kredyt, nierozsądne dysponowanie pieniędzmi. Ciągła zmiana pracy. Ktoś kto ma dwie lewe ręce. Lenistwo.
W kwestiach zdrowia w odwróceniu głupiec pokaże choroby zakaźne wieku dziecięcego, powikłania ciąży związane z nimi (odra, świnka, różyczka itd), początek choroby, pierwsze symptomy, nieszczęśliwy wypadek, odciski, otarcia, skaleczenia. Nerwica natręctw. Prawidłowo: wyzdrowienie, regeneracja organizmu.

Głupiec związany jest ze świtem, wiosną, brzaskiem. Jego żywioł to powietrze. Przypisaną mu hebrajską literą jest ALEF.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger