środa, 19 listopada 2014

9 mieczy - medytacja i afirmacja


Karta ciężka, w pozycji prawidłowej jak i w odwróceniu ma znaczenie w znacznej mierze negatywne. "Władca Rozpaczy i Okrucieństwa". Dziewiątka wskazuje na jesod, miecze na jecirę. Mars w bliźniętach. 01-10.06.
Ta karta odnosi się w znacznej mierze do sfery umysłu. Tak, mówi też o kłopotach ze zdrowiem, o operacjach, o pobycie w szpitalu. W odwróceniu ostrzega przed realnym niebezpieczeństwem. W pozycji prawidłowej mówi, że w umyśle jest bardzo dużo lęku.
Crowley nazwał tę kartę "agonią umysłu", ponieważ ona przedstawia umysł pogrążony w rozpaczy, taki, który jest okrutny wobec samego siebie - to karta męczennika. Kogoś kto grzęźnie w swoich negatywnych stanach mentalnych i nie potrafi ruszyć na przód. Mówi o poczuciu winy, trosce, smutku, rozpaczy, lękach, depresji, załamaniu nerwowym. Bezsenności, cierpieniu, samotności. Nędzy, stracie, braku litości, złośliwości. To również kłamstwo, pomówienie. Miecze oznaczają tutaj ciężkie procesy myślowe, niszczące i zżerające od wewnątrz. Dużo tu gniewu, lęku. Co było dla mnie ważne - ta karta przede wszystkim mówi o umyśle. Tutaj najwięcej szkody wyrządza umysł sam sobie.
O dziwo ma też jasne strony - pracę, subtelność, precyzję, wierność, cierpliwość, bezinteresowność.
W pytaniu o relacje nie zapowiada niczego pozytywnego.
W rozkładach zdrowotnych - pobyt w szpitalu, ale też alergie wziewne.
Afirmacja - odczuwam stabilność w ciele, ciszę w sercu i przestrzeń w umyśle. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger