środa, 26 listopada 2014

Lampa eremity

Energia eremity jest mi bliska w tym momencie, gdyż nastał czas, aby usiąść przed stosem lektur i zająć się doktoratem. Pustelnik to karta wiedzy, poznania, więc jak najbardziej pasuje do tej sytuacji, zwłaszcza, że moja dysertacja dotyczy spraw duchowych. Jest w jakimś sensie to moja osobista podróż, aczkolwiek staram się zachować obiektywizm jak na naukowca przystało.
W talii Thota nie widzimy człowieka, eremita jest tutaj Thotem. Związane jest to z ezoterycznym znaczeniem tej karty, zgodnie z którym przedstawia ona formę Thota niosącą ludziom światło. W innych taliach można spotkać się ze starym mężczyzną, mędrcem niosącym lampę. IX wtajemniczenie związane jest z hebrajską literą jod (oznaczającą "rękę"), ze znakiem panny, ze ścieżką na kabalistycznym drzewie życia łączącą Chesed z Tiferet, czyli Łaskę z Pięknem. Jod, czyli ręka pustelnika wyraża jego gotowość do pomocy inicjowanemu.

W talii Crowleya i magicznym tarocie Złotego Brzasku karta mówi o seksualnej energii, ale w stanie nieprzejawionym. O wtajemniczeniu. To karta okultyzmu i tajemnej wiedzy. O czym nam mówi w rozkładach?
O osobie, która lubi stać z boku, typie obserwatora. Może to być singiel, ktoś kto lubi samotność. Badacz, człowiek zgłębiający jakąś dziedzinę wiedzy, studiujący, poznający. Eremita nie pokaże nam duszy towarzystwa. To człowiek po przejściach, który już wiele doświadczył i ma spory bagaż. To też wycofanie się z bieżących spraw. Nie podejmowanie działań. To karta mądrości i boskiej inspiracji - olśnienia, przebłysku. Eremita nie szuka związków, ma inne priorytety. To często osoba unikająca używek.
 W pytaniach o pracę - eremita jest pracowity, oddany temu co robi, to perfekcjonista, często ta karta wskazuje na to, że podąża się właściwą drogą. 
W pytaniach o związki - samotność, rozstanie; cień: chłód emocjonalny, izolacja. Dla mnie to nie jest karta relacji pełnych uczuć, a raczej ktoś już się odsunął, podobnie jak przy ósemce pucharów. 
W pytaniach o zdrowie - chroniczne choroby, przewlekłe, depresja, utrata sił. Może to też być jakaś choroba jelit.
Komiksowy eremita idzie dzielnie do przodu. W ciemność. W głąb siebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger