czwartek, 20 listopada 2014

Miecz sprawiedliwości

Ostatnio pochłaniają mnie sprawy administracyjno-urzędowo-zawodowe, więc można powiedzieć, że jestem mocno w tej karcie. Także to dobry moment na opisanie jej.
 Crowley nazwał ją "Dostosowanie". Jej nazwa magiczna to "Córka Władcy Prawdy", "Dzierżycielka Równowagi". Hebrajska litera Lamed. Na drzewie życia związana jest ze ścieżką łączącą Geburę z Tiferet. Surowość z Pięknem. Znak zodiaku - waga.
Najczęściej kojarzona ze sprawami urzędowymi. Jednak Crowley podkreślał, że to nie ma być chłodna karta, raczej że natura jest złożoną, rytmiczną, dynamiczną równowagą. Miejsce na Drzewie Życia wskazuje na to, jak jest istotna. Łączy ona najbardziej okrutną i bezwzględną sefirę z centralną i pozytywną. Powoduje to swoistą stabilność całego Drzewa Życia. Miecz, który Maat, egipska bogini prawdy i prawa, trzyma w dłoniach, odcina wszystko co zaburza harmonię. Kule to nawiązanie do sefirot Drzewa Życia. Maat ma na oczach opaskę, która nie uniemożliwia jej widzenia. Jan Witold Suligi mówił na kursie, że karty, na których Sprawiedliwość ma zamknięte oczy są błędne i mylące. Ona ma obserwować wnikliwie zanim wyda wyrok. Maat jest małżonką Thota. Odpowiada ona za harmonię całego Uniwersum.
O czym informuje mnie w rozkładach: o wszelkich sprawach sądowych i administracyjnych, o praworządności, o ślubie, ale też o rozwodzie. O zatrzymaniu działań, procesach sądowych.
W pytaniach o zdrowie wskazuje na choroby układu moczowego, nerek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger