poniedziałek, 3 listopada 2014

Rozkład Philogelosa

Philogelos poprosił mnie o rozkład i przesłał mi nawet wzór jaki chciałby abym zrobiła [ze strony tarot-doradca.pl]. Spełniając jego życzenia wylosowałam 7 kart (+sygnifikator). Przeważnie robię rozkład "Co w sercu pika?", którego nauczył mnie Jan Witold Suliga - bardzo fajny i skuteczny. Ale stwierdziłam, że zobaczę ten, bo chętnie poznaję nowe układy. Pracuję z talią Crowleya i stosuję odwrócenia - już o tym wspominałam - można w tej talii, chociaż sam Crowley nie stosował odwróceń. Bez odwróconych należy zwracać uwagę na sąsiedztwo kart..oraz na żywioły - to jest dosyć skomplikowane moim zdaniem.

 9 dysków to sygnifikator i mówi on o pożądaniu.Karty opisuję od lewej do prawej, czyli od dziesiątki różdżek do ósemki różdżek.
 Co ona wnosi w tę relację - ona kieruje się egoizmem, nie myśli o nim i nie chce być w związku, on jest uparty, co go może wypalić; w jej zachowaniu jest coś nieuczciwego, nie zachowuje się fair wobec niego, jest też zajęta swoimi sprawami;
czego on oczekuje od niej - że będzie jego partnerką, dobroduszną, troskliwą, inteligentną, ciepłą, kochającą;
czy ona jest nim zainteresowana - siódemka dysków wskazuje, że nie, że on może tylko się rozczarować;
jaka jest jej obecna sytuacja uczuciowa - szóstka różdżek mówi o tym, że nie ma nikogo w jej sercu, nie chce być z nikim, jest singlem nastawionym na realizacje swoich spraw;
czy wykonać ruch w jej stronę - piątka kielichów oznacza, że efektem mogą przykre emocje będące następstwem odrzucenia;
co z tej relacji wyniknie - może się to zakończyć rozgoryczeniem, złością, on będzie niezadowolony z przebiegu spraw;
jeśli coś z tego będzie to czy to będzie trwałe, czy tylko romans - gdyby wcześniej były inne karty powiedziałabym, że romans, ale nie wydaje mi się, by ona miała na to ochotę. Nawet jeśli się otworzy na relacje będzie to krótkotrwałe. Czy gonienie jej warte jest tych przykrych stanów?
Nawiązując do Drzewa Życia - jesteśmy bardzo nisko, malkut, jesod, hod, necach, gebura, wprawdzie jest szóstka różdżek związana z Tiferet - jednak mówi nam ona o tym, że ona gdy będzie chciała wejdzie w nowy związek, ale niekoniecznie z nim - wskazuje na to sąsiadująca 7 dysków [necach] i 5 kielichów [gebura]. Piątki związane z geburą to jedne z najtrudniejszych kart w tarocie Thota. Mówią o ciężkich doświadczeniach, trudach, bólach, porażkach, niszczeniu. Gebura to destrukcja, ogień, który oczyszcza. Siódemka z kolei to sefira emocji, podświadomości, instynktów, pragnień, odczuwanie. Nazwa tej sefiry to "Zwycięstwo". Dyski to materia, żywioł ziemi - w tej sefirze jednak nie będzie to sukces, a porażka, rozczarowanie, niespełnienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger