wtorek, 27 stycznia 2015

Dzień szósty dnia siódmego czyli: Gwiazda, Księżyc, Słońce - analogia

Z małym opóźnieniem, ale realizuję ostatni dzień cyklu "Godzina dla tarota". Usiadłam do trzech kart. I oto co mi przyszło do głowy.
Co je łączy? Jakie możemy dostrzec tu analogie? Każde z tych wtajemniczeń jest elementem nieboskłonu. Gwiazda i Księżyc są energią kobiecą, Słońce jest męskie. Arkan XVII i XVIII mają wiele wspólnego, tymczasem XIX ze swoją energią yang nieco odstaje. Zatem:
  • każda z tych kart może być zwiastunem ciąży, Gwiazda przy pewnych układach, Księżyc to płodność, to karta ciąży, tak samo jak Słońce, z tą różnicą, że przy Wtajemniczeniu Dziewiętnastym mamy owoc miłości, chciane dziecko.
  • Gwiazda oraz Księżyc mogą pokazywać oszukiwanie się. Księżyc mówi  o życiu iluzjami, o byciu wciąganym w świat fantasmagorii, wizji, które wciągają i uzależniają. O utracie kontroli nad wyobraźnią. Kłamstwie, fałszu, oszustwie. Gwiazda w złych układach pokaże fałszywe nadzieje lub życie fantazjami o przyszłości, zamiast skupienia się na tu i teraz.
  • Gwiazda i Słońce to bardzo szczęśliwe karty. Mogą zwiastować pozytywny rozwój wypadków. Korzystny czas. Spełnienie. Miłość. Rozwój. W Gwieździe jest to po prostu dobry moment, wszechświat nam sprzyja, a zatem wszystko się pomyślnie będzie układało, w sposób naturalny. Słońce wskazuje bardziej na wewnętrzną siłę, energię i moc, które razem sprawiają, że w harmonijny sposób toczą się sprawy. Nie chciałabym, aby ktoś uznał iż jako, że nie umieszczam tu analogii z Księżycem jest on negatywną kartą. Księżyc ma swoje pozytywne znaczenie - to kobiecość, erotyzm, płodność, seksualność.
  • Słońce - proces myślowy, intelektualna energia, Gwiazda - intuicja i medytacja, Księżyc - to również karta intuicji, to w końcu Ryby. Gwiazda to uzdolnienia artystyczne, a Księżyc to twórca tworzący głębokie dzieła, wizjoner. Słońce samo w sobie nie wskazuje na sztukę, ale może mówić o inspiracji, a to może być początkiem jakiegoś twórczego procesu (bardziej intelektualnego).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger