czwartek, 29 stycznia 2015

Paź czyli Księżniczka cz.II

Używam określenia "Księżniczka", gdyż bardzo podoba mi się to przywrócenie równowagi jakie wprowadził Złoty Brzask. Jednak dobrze wiedzieć, że nawet na kartach, na których mamy giermków, czyli mężczyzn, często są oni czytani jako kobiety. Tak naprawdę zresztą nie chodzi o płeć, ale o dominację cech męskich lub żeńskich. Księżniczki pokazują osoby młode, dzieci, lub po prostu ludzi niedojrzałych. Każda z nich jest innym aspektem Głupca. Pokazuje różne sfery, w jakich ten Archetyp próbuje swoich sił. On zaczyna, bo chce, albo dlatego, bo pojawia się szansa na coś nowego. Jest dzieckiem, które uczy się świata, bawi się rzeczywistością, nawiązuje nowe relacje.
 •  Księżniczka Różdżek jest Głupcem z domieszką Asa Różdżek - ma dużo sił i energii by poszerzać horyzonty. Chce i idzie, może czasem bezmyślnie, impulsywnie. Jest figlarna, zabawna, pełna wigoru, pomysłów, entuzjazmu. Wydarzenie jakie zwiastuje to najczęściej wiadomość, mail, sms, list, wieści, ale też nowa praca, nowy zawód, choroba, wspólny urlop z partnerem, przygoda, coś niespodziewanego, coś nowego się pojawi, lub ktoś coś nowego wymyśli, wpadnie na pomysł. Księżniczka Różdżek lubi ruch i ryzyko, szuka wyzwań i wrażeń. Lubi jak się coś dzieje, podróże, nowe smaki.
 • Księżniczka Pucharów jest Głupcem z domieszką Asa Pucharów. To szansa na zakochanie się. To otwartość na relacje. Powodzenie w sferze artystycznej - talent, nowe projekty, szukanie sposobu na wyrażenie siebie. Może mówić o oświadczynach, pojednaniu się z kimś, o przyjaźni, o wsparciu, ale również o oszustwie, przeszkodach, uwiedzeniu, nieszczęśliwej miłości. Przez swoją wrażliwość jest podatna na zranienie i manipulacje. Ciężko jej się poruszać w rzeczywistości - może być nieco oderwana, żyć w swoich wyobrażeniach i fantazjach.
 • Księżniczka Mieczy to Głupiec z Asem Mieczy, czyli mamy tutaj ciekawość i poznawanie. Szybko się uczy, ma bystry umysł. Chłonie wiedze. Wydarzenia jakie zwiastuje to kłótnia, konflikt, skandal, fiasko, frustracja. Ale i wyjaśnienie sytuacji. Piekielnie inteligentna, ale i konfliktowa, może ranić słowami, być sarkastyczna. Czasem nieszczera.
 • Księżniczka Dysków - Głupiec i As Dysków. Najpoważniejsza ze wszystkich Księżniczek. Pracowita i skupiona, ma szansę na zrobienie kariery. Jako wydarzenie mówi o tym, że może pojawić się możliwość zarobku, czy wykorzystania swoich umiejętności i talentów. Szansa na rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Negatywny aspekt mówi o długach, matactwach.  W pytaniach o związek:
 • Księżniczka Różdżek - flirt, uwodzenie, poznawanie nowych osób, jednak nie pokazuje, że uczucia będą się rozwijać, a raczej Księżniczka się może znudzić i szukać nowych wrażeń, zwłaszcza te niedojrzałe emocjonalnie; u osób w związku może to oznaczać ożywienie relacji, wspólny wyjazd, namiętność.
 • Księżniczka Pucharów - początek, zakochanie się.
 • Księżniczka Mieczy - ona może się uciec do podstępu by zdobyć obiekt miłości, zdobędzie dużo informacji, będzie śledzić i kombinować. Może być perwersyjna. Czasem wskazuje na trudny związek, pełen sprzeczek, kłótni, napięć.
 • Księżniczka Dysków - może pokazać ciąże, macierzyństwo, w relacjach jest ciepła, troskliwa, wierna, uczynna, dba o innych. Jako cień - egoizm, miłość interesowna.

2 komentarze:

 1. Witaj Sophia:-)
  Ciekawy blog, lubię do Ciebie zaglądać:-)
  Zapraszam na mojego bloga, nie wiem czy widziałaś go, może coś Cię zainteresuje:-) i na przyszłość będziemy mogły wymienić się doświadczeniami.
  Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy:-***

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj :)
  Dziękuję :) Byłam u Ciebie niedawno, bo widziałam, że bierzesz udział w godzinie dla tarota, na pewno będę zaglądać częściej :)
  Pozdrawiam ciepło :) :* *

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger