piątek, 30 stycznia 2015

Książę w akcji

Dla przypomnienia: Książę to odpowiednik Rycerza. Najczęściej powozi Rydwanem, podczas gdy Rycerz/Król jest jeszcze bardziej aktywny i jedzie na koniu. W taliach typu Rider-Waite Król jest statycznym mężczyzną, stabilnym, siedzącym na tronie, a Rycerz ma najwięcej werwy. Tutaj mamy przemianowanie, bo postać najwyższa w hierarchii związana jest z żywiołem ognia. Książę to powietrze. Królowa woda, a Księżniczka ziemia.
Książęta to bardzo aktywne postaci. W końcu powożą rydwanami, zatem są w ruchu i wskazują na ruch. Działanie. Każdy z nich ma swoiste powinowactwo z Rydwanem. 
  • Książę Różdżek = Rydwan + Diabeł
  • Książę Mieczy = Rydwan + Wieża 
  • Książę Pucharów = Rydwan + Śmierć
  • Książę Dysków = Rydwan + Papież
 Jak interpretuję te kombinacje? Książę Różdżek ma w sobie cechy Rydwanu i Diabła. Zatem jest to postać szybka, energiczna. Ma dużo pomysłów, ale nie zawsze je realizuje. Aktywny społecznie, ambitny, silny. Typ przywódcy, szefa. Jest śmiały, nawet bezczelny. Zarazem samodzielny, ambitny, dąży do celu, bo dobrze wie, czego chce. Jest duszą towarzystwa, czarującym uwodzicielem. Zaradny, potrafi wiele rzeczy i nie czeka aż samo się zrobi. Naprawi, pomoże, jest obowiązkowy. To lider. Wspina się po szczeblach kariery. Chce budować, tworzyć coś stabilnego.
W systemie dekanatowym to okres od 12 lipca do 11 sierpnia, a zatem mamy tu 4 Pucharów, 5 Różdżek i 6 Różdżek. Łączy on zatem w sobie energię nadmiaru, dochodzenia do granic, walki, dużej siły, czasem tłumionej i niezrównoważonej. Lubi rywalizację. Dąży do przyjemności.
Wydarzenia: szybka podróż, najczęściej lądowa, zabawa, gwar, zmiana miejsca zamieszkania, pożegnanie, separacja, wycieczka. Dynamiczna akcja, przedsiębiorczość.
W cieniu: podrywacz, zalicza kobiety. Musi coś sobie udowodnić. W gorącej wodzie kąpany. Narzuca szybkie tempo, brak mu cierpliwości. Może być męczący. Nie wie czego chce. Przesadza, ulega pokusom. Okrutny, powierzchowny, władczy.

Książę Mieczy ma dużo pomysłów, dużo czasu poświęca na rozmyślania. Ale u niego nie ma nudy - dużo się dzieje. Może łapać kilka srok za ogon, bo nie wie co wybrać. Jego wadą jest niezdecydowanie. Bardzo inteligentny, kocha dyskusje i to takie żarliwe, z pasją. Bardzo wygadany. Posiada ogromną wiedzę. Szuka prawdy. Zajmuje się twórczością intelektualną, pisze, mistrzowsko posługuje się słowem. Mistrz słowa i mistrz umysłu. Ale może bardzo mocno ranić, mówić przykre rzeczy, bolesne. Odsunie się, bo nie umie się zaangażować. Bardzo ciężko go okiełznać, jest nieprzewidywalny. A niekiedy sam dla siebie jest nieprzewidywalny. Może sam sobie szkodzić. To często walka słowna. Bezradny w sferze uczuć. Nie wie czego chce. Ciężko go do czegoś zmusić. Bardzo zmienny, szybko się nudzi. Huragan. Śiwa Niszczyciel. Zawzięty i złośliwy. Czasem agresywny, zadziorny, chłodny. Rydwan i Wieża, czyli energia, działanie, dążenie, ale takie, które może skończyć się destrukcją, zranieniem kogoś. Przyjdzie, namiesza w czyimś życiu i zniknie.
Okres od 10 stycznia do 8 lutego, czyli 4 Dysków, 5 Mieczy oraz 6 Mieczy. Może ranić, być bezwzględny, traktować ludzi instrumentalnie, ale może też coś niezwykłego stworzyć swoim nieprzeciętnym umysłem. I potrafi się poruszać w świecie materii, nie jest oderwany od spraw ziemskich.
Wydarzenia: powodzenie w dyskusji, zwycięstwo w sporze, bohaterski czyn, ochłodzenie stosunków, napięta atmosfera.

Książę Pucharów wydaje się być najbardziej romantyczny z całej czwórki. To subtelny poeta. Może być niepewny, wrażliwy, empatyczny. Szuka miłości, seksu, bliskości, więzi emocjonalnych. To bardzo dobry przyjaciel, daje wsparcie. Nie zdradzi. Może pokazać lekarza, pielęgniarza. Ma w sobie dużo dobra, dużo ciepła, będzie stały w uczuciach. Niesie pomoc. Wspiera.
Cień: bardzo uparty, fanatyczny, nieustępliwy, uzależnia innych od siebie, albo jest uzależniony, toksyczny, ciężki, nieprzenikniony. Niby spokojny, ale w środku kłębią się poplątane emocje, destrukcja. Skryty. Manipuluje ludźmi. Rydwan wraz ze Śmiercią mogą stanowić zastanawiające połączenie. Nie wybrałam tych kart przypadkowo, jednak wyjaśnienie obecności Trzynastego Wtajemniczenia wymaga głębszej analizy. Oprócz pozytywnych aspektów takich jak miłość, wsparcie, przyjaźń, opieka, Książę Pucharów kryje w sobie mroczne rejony. To połączenie powietrza z wodą. Zatem w cieniu może mówić o osobie trudnej. Ta karta ma jasną i mroczną stronę i dopiero jako cień pokazuje się tu osoba niby spokojna, ale w środku bardzo skomplikowana i trudna.  Po prawej stronie jest Książę z talii Cosmic Tarot. Twórcy pokazali go jako złowieszczego, podstępnego, niepokojącego. A przecież on w pozycji prawidłowej ma złote serce.
Okres od 13 października do 12 listopada, czyli 4 Mieczy, 5 Pucharów i 6 Pucharów. Dla niego ważna jest miłość, czasem może być zbyt fanatyczny i zaborczy. Lubi spokój. Książę Różdżek i Mieczy są bardzo aktywni, lubią jak się dużo dzieje, ten jest bardziej wyciszony, co nie oznacza, że jest nudziarzem, nie.
Wydarzenia: zaproszenie, inicjatywa, rozwój uczuć, miłość, oszustwo, podstęp, nielegalne działanie. Zakładanie opatrunku, podróż do schroniska dla zwierząt. Dobry nastrój.

Książę Dysków jest najwolniejszy ze wszystkich, a zarazem najbardziej stabilny. Jego łagodna twarz wpatrzona w dal (czyżby planował najbliższe przedsięwzięcie) koresponduje ze spokojną twarzą wołu. Wydają się być niemal statyczni. Jednak to pozory, gdyż on ma w sobie bardzo dużo energii, tylko, że ukierunkowanej na konkretne cele. Drobiazgowy, ma czas na wszystko. Domator. Rodzina jest dla niego bardzo ważna, ognisko domowe. Jest gotowy do działania. Ale nigdy nie postępuje impulsywnie, to człowiek rozsądny, racjonalny, rozważny.
Dba o ciało. Może wskazać masażystę, kręgarza. Jest przedsiębiorczy, zaradny, pracowity, praktyczny, można na nim polegać. Solidny. Nie wpada w gniew. Dobry kierownik, zarządca. Dba o innych, czuwa, troszczy się. Przyciąga pieniądze. Szanuje pieniądze. Kompetentny i praktyczny. Rydwan i Papież mówi o jego ukierunkowanej energii. On nie wykonuje niepotrzebnych ruchów. Dąży do celu konsekwentnie, jest w nim stałość. To tradycjonalista. W cieniu wskazuje bankruta, osobę, która ma dwie lewe ręce, której coś nie wychodzi. Nie zmienia poglądów, jest bardzo sztywny. Ospały, zbyt konserwatywny. Zamknięty umysł. Ma uprzedzenia.
Okres od 11 kwietnia do 10 maja, czyli 4 Różdżek, 5 Dysków i 6 Dysków. Zrobi wiele by osiągnąć sukces w sferze materialnej, hojny, czasem się za bardzo stresuje.
Wydarzenia: długa podróż pociągiem, rozwijająca się firma, zysk, korzyści materialne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Odcienie Tarota , Blogger